Rundale ja Riia

Laupäeval, 19. augustil 2023  stardime Pärnu teatri eest kell 7.00. väljasõidule  lõunanaabrite Top.1  külastuskohta – Rundale lossi.

    Ja. kes soovib ainult Riia linnapäevadele tulla, siis on ka see võimalus.  Riia tähistab sel aastal  oma 822 sünnipäeva .

 Info  https://www.liveriga.com/en/visit/events/festivals-festivities/riga-s-birthday-celebrations

81 km Riiast edasi asub ajalooline Kuramaa hertsogi residents – muinasjutuliselt kaunis Rundale loss, rokokoo ja barokkstiili elegantsemaid näiteid. Suurem osa lossi interjöörist on loodud 1765 – 1768 Berliini skulptori ja itaalia maalikunstnike poolt.

 Virtuaaltuur : https://www.youtube.com/watch?v=imFFvgtjHlo

NB! Grupi jaoks giid ei ole võimalik tellida, paluti kaasa võtta täislaetud telefonid ja kõrvaklapid. Saame tasuta QR koodi ,et siis omas tempos liikuda ja kuulata lossi ajalugu.( inglise, vene või saksa keeles).

Võimalus külastada lossi lõunapoolel laiuvat  prantsuse parki, kuhu Francesco Rastrelli on kavandanud alleed, lehtlad, basseinid, purskkaevud, dekoratiivsed lõvid, rohelise teatri ning esindusliku (südasuvises õiteilus) roosiaia, mis peegeldab roosiaretuse ajalugu Euroopas 18. sajandist tänaseni. Roosiaed on ornamentaalse parteri kummalgi küljel 1 ha suurusel pinnal. Algselt ajaloolistele roosisortidele mõeldud aed muutus teostuse käigus roosimuuseumiks, kus näidatakse tänaste roosiaretajate saavutusi.  Täies õiteilus roosiaias õitseb  rohkem kui 10000 roosi, 2400 erinevast sordist. Aias sõidab tasuline rong.

 

Peale Rundale lossi külastust  ootab  soovijaid põnev jalutuskäik meie giidiga vanalinnas, kus viskame pilgu peale ka  Riia esimestele  juugendmajadele.

Sealt edasi  aga sukeldume vanalinnas toimuvate Riia linnapäevade  ürituste melusse – tänavakontserdid, laadad, väljamüügid, erinevad festivalid..

 Tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00 -21.30 paiku, alustame Riiast  kell 18.00 

Väljasõidu maksumus: 55 € . Lastel / pensionäridel hind 50 € +  bussis korjame sissepääsutasu Rundale lossi ja lossiaeda ( 13 € , õpilane 6 € , ainult aia külastus  4€/2€)

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 19.august + osaleja nimi) . Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.

Bussikohad jagame tasumise järjekorras.

Kes soovivad  hommikul bussile tulla Riia poole väljasõites, palun teatada paar päeva ennem.

Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun  asendusreisija.

Kaasa : ID kaart või pass. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest aeg iseseisvaks  lõunatamiseks alles pealelõunal.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.