Maitseelamused Lätis

Sõidame avastama Lätimaa looduskauni Vidzeme piirkonna maitseid!

Naaberriik Läti  populariseerib  tooteid ja tooraineid, mis on saadaval Läti metsades, põldudel, jõgedes, aasadel jne

Laupäeval, 17. septembril kell 8.00  stardime Pärnu teatri eest „ Lätimaa maitsed “ tuurile.

Esimesena külastame  toredat pereettevõte, kes  kasvatab 20 hektaril  kümneid erinevaid sorte kultuurjõhvikaid, aga ka muid marju ja puuvilju. Saadustest valmistatakse kuivatatud marju, naturaalseid siirupeid ja värskeid mahlasid, mis on täidetud rohke elava energiaga ja  on madala suhkrusisaldusega. Uudistame kasvatust  ja  degusteerime!  Peremees pakub soovijatele võimaluse ise kaasakorjata värskeid jõhvikaid ( 1 ,45 euro liiter ehk 2,5 eurot kilo).

Lõunapaus ja  vaba aeg iseseivalt Siguldas. Looduskaunis linnakeses  jagub erinevat tegevust  – kohvitada, sõita köisraudteega, jalutada  või põigata samaaegselt toimuvale Sigulda sügislaadale, kust saab kaasa osta erinevaid lillesibulaid, seemneid, istikuid, aiataimi, aga muid kaupu.  Hinnad on lõunanaabritel soodsamad kui meil!

Päeva lõpetame majapidamise külastusega , kus tegeletakse shiitake seene kasvatusega. Shiitake seen (Lentinula edodes)  on antihistamiinne (allergiavastane) toime ning see aitab võidelda kõrge vererõhu, vähi ja kasvajatega. Shiitake sisaldab kaheksat eri tüüpi aminohapet, mis on paremas vahekorras kui piimas munades ja sojas ning see on hea vitamiiniallikas, sisaldades A-, B-grupi ja D-vitamiini ja niatsiini. Seda on kasutatud loodusliku antibiootikumina, kõrge kolesterooli vastu, maksahaiguste ravis (nagu hepatiit ja tsirroos), üldise immuunsüsteemi toetajana ning diabeedi ravis.Värsketest või kuivatatud seentest saab teha teed ning on leitud, et shiitake ravitoime küpsetamise või kuivatamisega isegi paraneb. Lisaks peetakse  talus ka mesilasi . Toimub ekskursioon ning  värskete seente ja mee degusteerimine.

Pärnusse plaanime jõuda  üheksa paiku õhtul.

Bussisõidu ajal tutvustab giid Meeli  Liivimaa ajalugu ja traditsioone .

Hind: 50 € (sõit, programm, giid). Bussis korjame 8 € külastus- ja degusteerimistasudeks. Lastel  ja pensionäridel  hind 45 € + 8 €. Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com ja tasuda ( Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012 selgitus: 17. september + osaleja nimi).

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

* reisist loobuja peab arvestama, et tasutud raha ei tagastata  ja tal tuleb leida endale asendusreisija*

NB! Kaasa ID- kaart või pass ning sööki-jooki enda tarbeks. Külastuskohtades toimub suhtlemine ja ekskursioonid vene keeles, vajadusel tõlgime eesti keelde. Kõigis külastuskohtades on võimalus toodangut kaasa osta. Arveldamine  sularahas.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.