L. 03.09 väljasõit Padisele ja Paldiskisse

NB! Buss väljamüüdud

Olete oodatud laupäeval 03.09 septembril 2022 põnevale väljasõidule koos imelise giidi Anniga. Väljasõit kell 8.30 Pärnu  hotelli eest .
   Sõidame uudistama Varbola linnust, Riisipere- Nissi kanti , Padise kloostrit, Pakri poolsaart ja salapärast linna Paldiskit.
    Hommik algab Varbola linnuse külastamisega. Varbola on üks Muinas-Eesti suurimaid linnuseid. Ligi 2 ha suurust linnuseõue ümbritseva kivivalli ümbermõõt ulatub ligi 600 meetrini ning valli väliskülg on praegugi kohati üle 10 meetri kõrge. Esmateade linnusest pärineb 1212. aastast. Lähme ja uudistame ning kuulame põnevaid lugusid ajaloost. Giid palub soovijatel kaasa võtta kummikud, sest hommikuti on kastene muru märg.
Edasi viib meie teekond giidi pajatuste saatel Turba ja Riisipere alevitesse, kus tutvume põgusalt väljast kohalike vaatamisväärsustega – Ellamaa elektrijaam, Turba motomuuseum, Riisipere mõis, Vasalemma kool, Harju- Risti ja Harju-Madise kirikud.
    Naudime ajaloolisi hooneid ja külastust Padise kloostri aladele. Mõisahoone asub 13. sajandil rajatud Padise kloostri kõrval. Ümbrus on kaunis ja mõisa peahoone on täielikult renoveeritud. Giidiga ekskursioon kloostris.
Padise klooster oli 14. sajandil Padisele ehitatud tsistertslaste klooster, mille rajasid Dünamündest pärit mungad. Padise kloostri ehitus käis vaheaegadega üle 200 aasta. Loe ja tutvu huvikorral https://padise.ee/
Kloostri külastustasu on 6/ 4 eurot ja selle korjame bussis.
    Padisel on lõunapaus ” Tammetare bistroos”, kus igaüks saab endale ise valida sobiliku lõunasöögi ( ei sisaldu hinnas).
Peale lõunat sõidame Pakri poolsaarele, kus asub ka Paldiski, mis  on väärt ekskursioon imetlemaks selle piirkonna silmatorkava looduse ja ainulaadse külma sõja pärandi kontraste .Paldiskit on ajalooürikuis märgitud juba 1300-ndatel aastatel. Saame näha Peeter Suure poolelijäänud merekindluse jäänuseid, ehtsat majakat ja vanu maju . Kuulame Paldiski põnevat ajalugu ja imetleme linnakese muutuseid.
  Tagasitee viib meid mööda Rummu karjäärist ,kus teeme lühikese peatuse. Lisaks möödume Laitse lossist, läbime Ruila asula ( palju-palju hobuseid), sõidame mööda Kernu mõisast ning siis keerame Tallinn- Pärnu maanteele ning võtame suuna kodu poole, Pärnusse plaanime jõuda õhtul 20.00 paiku.
Väljasõidu maksumus: 50 € ( giidi teenused, ekskursioonid, sõit). Bussis korjame 6 € sissepääsutasudeks
Soodushind : õpilased, pensionärid 45 € + 4 € sissepääsu tasu, mida korjame bussis.
Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com ja tasuda ( Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012 selgitus: 03. 09 + osaleja nimi).
Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.
Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun asendusreisija.
Lisainformatsioon: tel 5295717 Malle või otsijad@gmail.com
Võta palun kaasa taskuraha einestamiseks ning söögipoolist ja veepudel enda tarbeks, sest kooseinestamine ainult lõuna paiku .

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.