Kultuurireis Riiga

Jõuluajal ehib Riia linn end värvika kuuega. Iga külaline saab osa justkui jõulumuinasjutust ning Riiale omasest kodusoojast külalislahkusest.

Laupäeval, 10. detsembril 2022 kutsume huvilisi ühinema jõulueelse reisiga naabrite pealinna Riiga.
Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri parklast hommikul kell 8.00 ja lõpetab elamusterohke päeva 21.00 paiku samas.

Külastame Riia käsitöö ja ökotoiduturgu/ laata, mis toimub igal laupäeval ja toimub  19. sajandi puithoonetega hoovis. Turul saab uudistada ja soetada ainulaadseid, kvaliteetseid, maitsvaid, aromaatseid ning põnevaid tooteid ja kingitusi .

Kell 12.00 on huvilisetel võimalus külastada Riia Toomkirikus toimuvat lühi orelikontsertit (maksumus 10 € kohapeal sularahas). Täpsem info siin https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/122058

Riias vaba aeg –– külastada iseseisvalt vanalinna, põigata kesklinnas toimuvale jõululaadale, imetleda kaunist arhitektuuri, otsida kaubandusest jõulukingitusi, juua tassike kohvi . Ehk põigata soovi korral kesklinna muuseumidesse või külasta keskturgu, mis asub peaaegu otse Riia südames, paarisaja meetri kaugusel vanalinnast . Hiigelsuur turg, mida külastab päevas 80 000–100 000 inimest.

Päeva lõpetame Lido vabaajakeskuse külastamisega. Kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga Läti restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Õues on lõbustuspark liuradade, mängude, ponisõidu ja talvel liuväljaga, imeilusatest jõulukaunistustest rääkimatagi.

Lidost alustame tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00 paiku

Kaasa ID- kaart või pass . Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest koos einestamise võimalus alles õhtul Lidos

Väljasõidu maksumus: 50 € ( lapsed ja pensionärid 40 €). Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 10.dets.. + osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber. Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

* reisist loobuja peab arvestama, et tasutud raha ei tagastata ja tal tuleb leida endale asendusreisija*