Kultuurireis Riiga

Laupäeval, 16.novembril   kutsume huvilisi ühinema kultuurireisiga Riiga.

Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri parklast hommikul kell 8.00 ja lõpetab elamusterohke päeva 22.00 paiku samas.

Külastame nüüd Riias asuvat Baltimaade ainukest , interaktiivset ja eksklusiivset  hõbedamuuseumi, kus eksponeeritakse hõbedast valmistatud skulptuure ning ehteid. Seal asuvad  kuulsa Läti hõbedasepa ja meisterkunstniku Olegs Auzersi tööruumid.  Auzersi valmistatud on riiklikud kingitused paljudele maailma liidritele ja kuulsustele. Tema töö on Lätist kaasa saanud George W. Bush, kuninganna Elizabeth II, prints Charles, paavst Benedictus XVI jpt.  Uudistame imelisi taieseid ja ehteid oma silmaga.

Vaata hõbedamuuseumi kodulehte siit https://www.auzersilverart.com/

Riias ootab meid  eksklusiivne  ehitis – Daugava kaldale ehitatud 12- korruseline Valguse loss, see on valguslaeva kujuline maailmatasemel hoone maailmatasemel rahvusraamatukogule, mille projektist valmimiseni on kulunud ligi veerand sajandit! Teeme Valguse lossis ekskursiooni  koos oma giidiga. Eesti keeles.

Soovijatele põnev ekskursioon   giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost ning tutvustab legende ja muistendeid, mis on Riiaga seotud. Linnatuur hõlmab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik.

Peale lõunal vaba aeg Riia kekslinnas. Baltimaade Pärliks nimetatud suurlinnas jagub tegevust kõikidele – külastada  iseseisvalt vanalinna, imetleda kaunist Art Nouveau arhitektuuri, shoppata ostukeskustes, põigata Riia turule või nautida olemist  Riia arvukates tänavakohvikutes.

Lisakas pakub sel õhtul Valgusfestival Staro Rīga  rahvusvahelist valgus- ja multimeediainstallatsioonide programmi. Hooned, väljakud, sillad ja mälestusmärgid  Riias muudetakse  valguskunsti taiesteks, mida täiendavad kujutava kunsti, muusika ja teatri elemendid. Festivali  raames eksponeeritakse Läti pealinnas üle 30 valgusinstallatsiooni. Uue ilme saavad mitmed sillad, väljakud ja hooned, sealhulgas Riia loss, rahvusooper, rahvusteater, rahvusmuuseum ja ministrite kabinet.stival annab võimaluse tutvuda Riia huviväärsustega just pimedal ajal, kui enamik meist pigem tubastele tegevustele keskenduma kipub,” ütles Riia turismiarendusbüroo esindaja Guna Caune. Need, kes Riia arhitektuuri ja vaatamisväärsustega juba tuttavad, saavad  linna imetleda uuest perspektiivist, mis täidetud helide ja värvide mänguga.

Valgusfestivali uudistamine iseseisvalt.

Tagasisõitu alustame 19.00

Väljasõidu maksumus: 35 € (  lapsed 25 €) . Hõbedamuuseumi külastustasu korjame bussis Täiskasvanud 7€ / lapsed – pensionärid 5 €

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 16.nov. + osaleja nimi) hiljemalt 13. novembriks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.   Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Kaasa : ID kaart või pass. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest aeg kohvitamiseks\ lõunatamiseks alles pealelõunal.