Kevadine Läänemaa 22. aprill

Olete oodatud laupäeval 22. aprill 2023 põnevale väljasõidule koos imelise giidi Anniga.

Sõidame uudistama Läänemaad – Lihula mõis, Puise, Kiideva, Ungru lossivaremed ja varakevadine, armas Haapsalu.

Teel Haapsallu põikame uudistama uhket Lihula mõisa. kus toimuvad küll praegu renoveerimistööd ning saame hoonega  tutvuda ainult väljast,

Kiideva küla asub Läänemaal Ridala vallas Matsalu rahvuspargi loodekaldal. Matsalu rahvuspargile on iseloomulikud lagedad rannaalad, kus inimene ja loodus on tasakaalukalt käsikäes toimetanud juba aastasadu. Kiidevat teatakse kalurikülana juba 16-17. sajandist ja küla on olnud Läänemaa tähtsaim kalapüügikeskus,

Ka Puise küla ümbritseb meri ja tegemist on vana kalurikülaga. Külas elab 2019. aasta seisuga külas 41 püsielanikku, suvitajaid 200 ringis.

Lähme ja tutvume ning kuulame giidi toredaid jutte vaatamisväärsuste põnevast ajaloost..

Romantiline promenaad; Kuursaal ning kõlakoda, Piiskopplinnus,  lossiplats, Baltimaade suurim ühelöövine toomkirik, kunagise haapsallase Ilon Wiklandi elust rääkiv muuseum , Epp Maria galerii, imelised puitpitsilised majad… seekõik ongi Haapsalu. Uudistame giidiga .

Haapsalus ka vaba aeg .

Loe Haapsalu kohta siit : https://www.visithaapsalu.com/paevatiirul-haapsalus/

Tagasiteel , kui oleme Haapsalu linnale väikse ringi peale teinud , põikame läbi Ungru lossi varemete juurest. Tegu on võimsa ehitisega, mis täielikult ei valminud kunagi. Ja on peaaegu täpne koopia Saksamaal asuva Merseburgi lossist. Lossi ehitamise taga oli kurb armulugu. Kuuleme seda giidilt.

Väljasõit : kell 8.00 Pärnu teatri eest , tagasi plaanime jõuda 19.00 paiku.

Väljasõidu maksumus: 50 € ( giidi teenused, ekskursioonid, sõit).
Soodushind : õpilased, pensionärid 45 €

Registreeruda : (nimi, tel): otsijad@gmail.com ja tasuda ( Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012 selgitus: 22.04 + osaleja nimi). Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Võta palun kaasa taskuraha einestamiseks ning söögipoolist / veepudel
enda tarbeks.

Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun asendusreisija.

Lisainformatsioon: tel 5295717 Malle või otsijad@gmail.com

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.