Toortatra õpituba

GRUPP TÄITUNUD!

Kooskokkamine ja koos söömine.

Mis toiduaine on TATAR ja miks ta on kasulik? Kindlasti paljud on ka kuulnud mis asi on TOORTATAR ja kui palju kasulikum on ta tavalisest teada tuntud tatrast? Aga kui paljud oskavad seda  toiduainet kasutada igapäevaselt oma köögis?

Enesetäiendajate klubi koostöös Tervitoidukojaga kutsub  kolmapäeval, 13. novembril kell 17.30 huvilisi toortatara praktilisse õpituppa.  Valmistame koos kolmekäigulise õhtusöögi toortatrast. Lisaks suupisted toortatrast.

Läbiviija: Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse tegevliige, toiduvalmistamise tehnoloog ja toitumisnõustaja Ülle Niilisk. Meie armas Tervisetoidukoja perenaine.

Tavaline tatar on saanud oma pruuni värvuse röstimisel ning kõik kasulik selles, vitamiinid ja mineraalid, on töötlemise käigus hävinud, Kuigi kiudained on röstitud tatras alles, on see muus osas “surnud” toit.

Supertoiduks peetav toortatar seevastu sisaldab 12 asendamatut aminohapet, rauda, magneesiumi, vaske, tsinki. Pealegi on toortatar gluteenivaba. Need, kel gluteenitalumatus, võivad seega julgesti oma toidus toortatart kasutada.  Ja tegelikult tatar ei olegi teravili, vaid hoopis hapuoblika ja rabarberi sugulane!

Kooskokkamise vahepeal  saame nõuandeid nii toortatra idandamise, toortarakohupiima valmistamise, pajaroogade ja suppide valmistamisest toortataraga, toortatatra jahuga tortide ja küpsetiste valmistamiseks. Lisakas ka uute , tervislike toiduainete ( chia seemened, kookosrasv, ingver, spirulina, kikkerherned, hummused jms) kasutamisõpetusi.

Koolituse + õhtusöögi  MAKSUMUS  on 25 €  ja kohtade arv on kahjuks limiteeritud.

Kui tuled ja tasud koos sõbraga, siis hind kahepeale 45 eurot (ettemaks 20)

Registreeruda  (nimi, tel):  otsijad@gmail.com ja tasuda ettemaks 10 eurot ( Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012 selgitus: 13.november  + osaleja nimi). Ülejäänud tasu saab maksta kohapeal sularahas.

Vajalikud  vahendid ja toiduained  ( k.a. põlled) kohapeal olemas.

Toimumiskoht: Maarja-Magdaleena Gild, Uus tn. 5, Pärnu

Vajalik kindlasti eelnev registreerimine.