SÜDAMESEMINAR

„Südamehaigused annavad tunnistust sellest, et inimene võtab kõike liiga südamesse. Ta on unustanud oma vajadused ja püüab kõigest väest ära teenida teiste inimeste armastust.“(Lise Bourbeau „Sinu keha räägib: armasta ennast!“, Sibulle, 2008)Anne

Laupäeval, 12. aprillil kell 11– 15 viib Anne Tipner-Torn Pärnu Keskraamtukogus läbi praktilise SÜDAMEseminari, kus räägime südamest ja südamemeridiaanist, teeme harjutusi südame pingetest vabastamiseks ja vererõhu reguleerimiseks ning selle kaudu hea enesetunde saavutamiseks.
Kui südamemeridiaan on tasakaalust väljas, tunneb inimene ärevust ja kurbust ning kipub liigselt muretsema. Tasakaal südames aga toetab rõõmu teket. Südamega seotud probleemid muudavad meid ärritunuks, jäigaks ja tekitavad sundkäitumist. Ebastabiilised emotsioonid võivad põhjustada vererõhuhäireid ja südamepekslemist.
Tehnikad:
•Hingamisõpetus ja „südamesse hingamine“
•Seiskunud energiate vabastamine
•Südame ja südamepauna e. perikardi meridiaanide massaaž, venitused ja tugevdamine
•Punktimassaaži punktid
•Harjutused kõrge vererõhu puhul
•Harjutused madala vererõhu puhul
•Kroonilise väsimuse kaotamine
•Tegutsemistahte suurendamine
Meridiaanitreeningus ehk meridiaanijoogas on ühendatud iidsed teadmised keha energiavoo liikumisest tänapäevaste arusaamadega keha liikumisaparaadist ja füsioloogiast. Joogaõpetus, hiina traditsiooniline meditsiin ja Jaapani päritoluga shindo moodustavad selles treeningus terviku.
Seminari kava:
11.00 – 12.00 Süda kui ISAND ja VALITSEJA. Südame tervist mõjutavad faktorid. Südame ja südamepauna meridiaan, neid mõjutav punktimassaaž. Leiame üles ja masseerime läbi südamele olulised massaažipunktid.
12.05 – 13.15 Südame tervist toetavad liikumised ja harjutused.
13.15 – 13.30 Vaheaeg
13.30 – 14.30 Kõrge vererõhk. Punktimassaaž ja harjutused kõrge vererõhu leevendamiseks.
14.30 – 15.00 Madal vererõhk. Soovitatavad harjutused.
Iga osaleja saab kaasa kirjalikud materjalid. Pane selga mugavad, liikumist võimaldavad riided. Võta kaasa kirjutusvahend ja märkmik juhuks, kui tahad kohe midagi enda jaoks olulist kirja panna. Soovitav on kaasa võtta ka võimlemismatt.
JUHENDAJA iseendast:
„Olen läbi viinud kõiki liikumistreeninguid aeroobikast sheipinguni. Viimase 10 aasta jooksul olen teadlikult keskendunud ida filosoofiaid hõlmavatele kehatehnikatele, nagu shindo, shiatsu, hatha- jooga, Hiina traditsiooniline meditsiin ja liitnud nad tervikuks läänelike õpetustega inimkeha funktsioneerimisest (Pilatese-, Aleksanderi tehnika). Naudin arusaama keha ja vaimu terviklikkusest, teen oma treeninguid eesmärgiga toetada inimese ÕNNELIK OLEMIST. Olen end täiendanud paljudel koolitustel nii kodu- kui välismaal.“
Seminari osalustasu on 30 eurot, see sisaldab loenguid ja praktilisi treeninguid, samuti harjutuste konspekte. Registreerumiseks tasuda 10 € kuni 10. Aprill (Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012, 12.aprill + osaleja nimi) ja ülejäänud summa kohapeal, vajadusel küsi ettevõttele arvet.
Pane selga mugavad, liikumist võimaldavad riided. Soovitav on kaasa võtta võimlemismatt ja kirjutusvahend juhuks, kui tahad enda jaoks kõige olulisemat kirja panna. Palun anna oma osalemissoovist märku: otsijad @gmail.com