Riia

Põhjala pariisitariks kutsutud romantiline Riia lööb advendiajal alati särama, ehtides end eriilmeliste jõulupuude ja kaunistustega.

Laupäeval, 16. detsembril 2023 kutsume huvilisi  ühinema jõulueelse reisiga naabrite pealinna Riiga. Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri  parklast  hommikul kell 7.30  ja lõpetab  elamusterohke päeva 21.00 paiku samas.

Päeva alustame  laupäeviti toimuva  Riia käsitöö-, talu- ja ökotoiduturu külastamisega,. Kaubad turul on  unikaalsed, kvaliteetsed, maitsvad, aromaatsed, eripärased Külastajad võivad nautida kohapeal valmistatud hõõgveini ja sooja toitu .Lisaks turutegevusele on tasuta kultuuriprogramm – kontserdid,  töötoad jms.

Keskpäeval on  huvilisetel võimalus külastada Riia Toomkirikus toimuvat lühiorelikontsertit. See on eriline tunne, kui kaunite vitraažakendega võimsa katedraali võlvide all kajavad ülevad orelihelid. Riia toomkiriku ajaloolist orelit peetakse väärtuslikeimaks kogu maailmas. Kontserdipileti (10 €) saab osta kohapeal.

Riia kesklinnas vaba aeg – võimalus  kohvitada, uudistada  kaubandust, kiigata vanalinnas saksapärasele jõululaadale või seada sammud Riia keskturule otse linna südames. Aastal 1930 avatud turg on üks Euroopa suurimaid ja enim külastatuid. 

Peale lõunat külastame  Ķīpsala messikeskust, mis muundub sel nädalavahetusel hiiglasuureks jõuluturuks, kus kauplejaid üle terve riigi. Kaubeldakse kõigega – läti käsitöö, sealhulgas lõhnavate vahaküünalde, villaste sokkide, mütside ja sallidega, keskkonnasõbralike puidust mänguasjade, armastusega valmistatud kaltsunukkude, merevaigutoodete ja hõbeehetega  jne. – kõigega, mida on vaja lähedastele originaalsete jõulukingituste tegemiseks. Lähme uudistame!

Päeva lõpetame Lido vabaajakeskuse külastamisega. Kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga Läti restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Õues on lõbustuspark liuradade, mängude, ponisõidu ja talvel liuväljaga, imeilusatest jõulukaunistustest rääkimatagi.

Lidost alustame tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00 paiku

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Soovikorral võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest  koos einestamise võimalus alles õhtul Lidos

Väljasõidu maksumus: 55 € (  lapsed  ja pensionärid 50 €).  Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 16.dets.. + osaleja nimi) . Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.   Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun  asendusreisija.