Vestlus- ja filmiõhtu peeglitest – Kalju Paldis

Kalju Paldis põnevad vestlusõhtud räägivad elust enesest. Need õhtud avardavad sisemist ja välimist maailma. Selleks, et universumi teadmised ainult Kalju sisemusse ei jääks, korraldab ta  aegajalt  vestlusõhtuid. Meie ühisest universumi väljast võtab ta vastu teadmisi ja jagab neid kõigiga. Meie maailmad kõnelevad koos.

Järjekordse vestlusõhtu teemaks on:  Peeglid

Peegli olemusest on räägitud  juba iidsete aegade muinasjuttudes: „Lumivalgekese“ võõrasemal oli kõnelev peegel, millelt ta aeg-ajalt küsis: “Peeglike, peeglike seina peal, kes on kõige kaunim ilma peal?” Ja siis peegel vastas talle.

Peegli võlu ja tema peegeldus meie teadvusele ja silmadele on erinev. Ühte asja  näeme silmadega ja teine on sellega kaasnev info , mis mõjutab meie käitumist.

Kui vaadata seda teemat teise nurga alt ,siis peeglit ja tema võlu on uurinud Venemaa teadlased ja teinud ka filmi , kuidas inimese teadvus võib muutuda, kui meid ümbritsevad peeglid. Vaatame seda koos. Film ( pikkus orienteeruvalt 45 min) on venekeelne ja tõlge puudub. Arusaamatud kohad tõlgitakse kohapeal.

Vestlusõhtul jagab Kalju Paldis näiteid ja  teadmisi peeglitest ja nende kummalistest juhtumistest.  Kindlasti ka nõuandeid, mida teha, et avalikust peeglist mitte mõjutatud saada.

Toimumiskoht : Pärnu Keskraamatukogu ( Akadeemia 3) ülemine saal

Toimumisaeg : Neljapäev, 4 oktoober, kell 18.00-20.00

Osalemisrõõm:  8 €. Võib tasuda kohapeal ( palun täpne raha ) või ettemaksuna SEB a/a 10220095828012  Enesetäiendajate Selts . Selgitusse ” 4 oktoober  + üritusele tulija nimi”