Väljasõit Rundale lossi

Tee endale või emale meeldejääv emadepäeva kingitus!

Eksklusiivne reisiprogramm Rundale lossi koos Jelgava lossi külastusega – laupäeval,  7. mail 2016  (väljasõit kl 7 hommikul Pärnu teatri eest)Rundale1

Kas oled käinud Pariisis Versaille`i lossis? Kutsume Sind pisut lähemale, kuid sama hunnitusse paika ehk Kurzeme Versaille`sse – 81 km Riiast edasi asub ajalooline Kuramaa hertsogi residents Zemgales – muinasjutuliselt kaunis Rundale loss, rokokoo ja barokkstiili elegantsemaid näiteid. Peenelt restaureeritud hoones jalutame koos kohaliku giidiga valitseja esindussaalides: Kuldses Saalis, Valge Saalis ja Suures Galeriis. Uudistame  hertsogi ja  hertsoginna uhkeid eluruume.

Teeme ekskursiooni ka lossi lõunapoolel laiuvas prantsuse pargis, kuhu Francesco Rastrelli on kavandanud alleed, lehtlad, basseinid, purskkaevud, dekoratiivsed lõvid, rohelise teatri ning esindusliku roosiaia, mis peegeldab roosiaretuse ajalugu Euroopas 18. sajandist tänaseni. Mai kuus õitsevad seal tuhanded  erivärvilised tulbid.  Kes on käinud Rundales, ei vajagi enam Pariisi!
Osale lossi virtuaaltuuril:  http://www.virtuallatvia.lv/Tours/RundalesPils/virtualtour.html

Tagasiteel vaatame üle ka Jelgava lossi, mis oli Bironi talveresidentsiks. Rastrelli poolt 18.saj. ehitatud loss on üks suurimaid barokkehitisi Baltimaades. Praegu tegutseb hoones Läti Põllumajandusülikool.  Seal teeme peatuse, et jalutada ümber maja.Jelgava loss
Ja tegu poleks õige Läti -reisiga, kui jätaksime külastamata paljude lemmikpaiga – Lido vabaajakeskuse.  Lido  oma kolme korruse ja õlletehasega on tõeline toitude paradiis.

Lidost alustame tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda üheksa paiku.

Tee peal kuulame giid Ene  pajatusi Lätist, lätlastest  ja itaalia päritolu Venemaa arhitektist, kuulsast Francesco Rastrellist (1700 Pariis – 1771 Peterbur) ning tema kolmest tuntumast teosest :  Peterburi Talvepaleest, Rundale  ja Jelgava lossidest.

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest põhjalikumalt einestame alles Lidos.

Väljasõidu maksumus: 39 € ( giidi teenused, ekskursioonid, sõit). Bussis korjame 9 € sissepääsutasudeks (pikk ekskursioon+ aed+  Rundale giidi tuur lossis)

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 39 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 07.mai + osaleja nimi) Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber. Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras. Lisainfo: tel. 5295717

Tulpes-2012