Väljasõit Rundale lossi ja Riia vanalinna

Eksklusiivne reisiprogramm Rundale lossi ja Riia vanalinna külastusega pühapäeval, 16. augustil (väljasõit kl 7 hommikul Pärnu teatri eest)

Rundale1

Kas oled käinud Pariisis Versaille`i lossis? Kutsume Sind pisut lähemale, kuid sama hunnitusse paika ehk Kurzeme Versaille`sse – 81 km Riiast edasi asub ajalooline Kuramaa hertsogi residents Zemgales – muinasjutuliselt kaunis Rundale loss, rokokoo ja barokkstiili elegantsemaid näiteid. Peenelt restaureeritud hoones jalutame koos kohaliku giidiga valitseja esindussaalides: Kuldses Saalis, Valge Saalis ja Suures Galeriis. Uudistame ka hertsogi või hertsoginna uhkeid eluruume. Suurem osa lossi interjöörist on loodud 1765 – 1768 Berliini skulptori ja itaalia maalikunstnike poolt.

prantsuse park

Teeme ekskursiooni ka lossi lõunapoolel laiuvas prantsuse pargis, kuhu Francesco Rastrelli on kavandanud alleed, lehtlad, basseinid, purskkaevud, dekoratiivsed lõvid, rohelise teatri ning esindusliku (südasuvises õiteilus) roosiaia, mis peegeldab roosiaretuse ajalugu Euroopas 18. sajandist tänaseni. Kes on käinud Rundales, ei vajagi enam Pariisi!
Osale lossi virtuaaltuuril:  http://www.virtuallatvia.lv/Tours/RundalesPils/virtualtour.html

Loomulikult väisame ka Lätimaa pealinna, põhjala pariisitariks kutsutud Riiat ja teeme koos oma giidi Maiega jalutuskäigu UNESCO kultuuripärandite nimistusse kuuluvas vanalinnas.
Ja tegu poleks õige Riia-reisiga, kui jätaksime külastamata paljude lemmikpaiga – Lido vabaajakeskuse.

Lido
Uhke kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Lidost alustame tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda kümne paiku.

Tee peal kuulame giidi pajatusi ja teeme ka peatusi.
Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest põhjalikumalt einestame alles Lidos.

Väljasõidu maksumus: 39 € ( giidi teenused, ekskursioonid, sõit). Bussis korjame 10 € sissepääsutasudeks .

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 39 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 16. august + osaleja nimi) hiljemalt 12. august. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber. Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras. Lisainfo: tel. 5295717

Rundale2