Väljasõit Riiga

Laupäeval, 18.veebruaril 2017a.  kutsume huvilisi  ühinema  reisiga naabrite pealinna Riiga. Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri  parklast  hommikul kell 8.00  ja lõpetab  elamusterohke päeva 21.00 paiku samas.

Jumalik juugend ja hõrk šokolaad……

Riia võib põhjusega olla uhke om​a arhitektuuri, eriti kuulsusrikka juugendstiili (art nouveau ) arhitektuuripärandi üle, seetõttu kasutame võimalust seda taasavastada ja teeme jalutuskäigu Riia kuulsas juugendkvartalis, mille moodustavad Alberta, Elizabetese, Vīlandese ja Strēlnieku tänavad ​.

Riiat kutsutakse hellitavalt nii  Põhja-Euroopa pariisitariks kui ka art nouveau ehk juugendstiili pealinnaks.  Juugendit esindab ligi kolmandik südalinna hoonetest. Vanalinnas jalutades on võimalik rännata ajas isegi kuni 800 aastat tagasi, sest linn asutati aastal 1201. Teatavasti on Riia vanalinn UNESCO kultuuripärandi kaitse all olev mälestusmärk.

Ja siis ootab meid tõeliselt magus sihtpunkt – Laima šokolaadimuuseum! Vaevalt oskas Saksa päritolu ärimees Theodor Riegert Riias 1870. aastal šokolaadivabrikut avades unistada sellest, et kord saab sellest Baltimaade suurim magusavalmistaja… Riegerti šokolaadi saladus peitub värskelt röstitud kakaoubades, mitte kaugelt kohale toodud kakaovõis.

Šokolaadimuuseum valmis 2005. aastal, mil magusavabrik tähistas oma 135. sünnipäeva. Siin on muu põneva hulgas klaaskapp, mille sisuks kallihinnaline aare – 1894. aastast pärit väike šokolaaditüdruk, mis on üle elanud kaks maailmasõda. Kujutage ette seda tohutut kiusatust, mida rasketel näljaaegadel nukku vaadates tunda võidi… Aga alles see jäi. Vitriinides on väljas ka imekaunid siidist ja tuttidega šokolaadikarbid. Näeme teekonda, kuidas mõrudest kakaoubadest valmib magus šokolaad.

Muuseum asub 1939 aastal projekteeritud endises tööstushoones, Miera ja Palidziba tänava nurgal . Ja seal on ka kohvik ning maiustustepood,  mis on tuttav kõigile Riia elanikele juba mitmete põlvkondade vältel.

Päeva lõpetame  Lido vabaajakeskuse külastamisega. Kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga Läti restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Õues on lõbustuspark liuradade, mängude, ponisõidu ja talvel liuväljaga, imeilusatest  kaunistustest rääkimatagi.

Lidost alustame tagasiteed Pärnu , kuhu plaanime jõuda 21.00 paiku.

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaas.a pisut söögipoolist ja veepudel, sest  koos einestamise võimalus  alles õhtul Lidos.

Väljasõidu maksumus:  32 € (  lapsed  ja pensionärid 25 €).  Bussis korjame  8 € šokolaadimuuseumi grupilet+ kohaliku giidi tasu .

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 32 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 18.veebruar + osaleja nimi) hiljemalt 15. veebruariks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.

  Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.