Väljasõit Naissaarele

Toredal septembrikuu laupäeval ( 22.09. 2018) sõidame ülevee- uudistama Naissaart.

Väljasõit kell 7.15 Pärnu teatri eest ja Pärnusse tagasi plaanime jõuda kuue –poole seitsme paiku õhtul.

Naissaar on looduskaunis ja turistidest puutumata saar Tallinna ligidal. Saare peamised vaatamisväärsused on kitsarööpmeline raudtee, Nõukogude Mereväe miiniladu, erinevad merekindlused, rannarootsi kirik ja surnuaed, Taani kuninga aed.

Meie tellime kastiauto ekskursiooni, mille käigus külastame tsaariaegset, siiani säilinud suurtükipatareid , nõukogudeaegseid meremiinide ladusid ja meremiinide komplekteerimistehast. Kuna saarel puudub korralik teedevõrk, siis osa marsruudist kulgeb tsaariaegsetel raudteetammidel.  Ekstreemsete teeolude tõttu on ka liiklusvahendid ekskursioonil ekstreemsed – Soomearmee maastik-veoauto SISU A-45 ” PROTO” , Austria armee  maastik-veoauto  STEYR 680 ja Venearmee  maastik-veoauto ZIL 131  . Ekskursiooni kestvus  orienteeruvalt 2 tundi

Peale lõunasuppi jääb ka vaba aega – omapäi seenemetsas uitamiseks, niisama merd ja saare imeilist loodust nautida või kohalikus kohvikus kohvitada.

Võta bussi kaasa ka pisut söögipoolist ja veepudel. Laevas on avatud baar ja oma toidu-joogi tarbimine pole lubatud.

Väljasõidu maksumus: 60 € ( transport Pärnust sadamasse ja tagasi, laevapiletid, Naissaare külastustasu, kastiauto ekskursioon saarel giidiga + lõunasupp).

Palume registreeruda (kuni 12.sept.): otsijad@gmail.com ja 60 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 , märksõna: 22.09+ osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.  

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Lisainfo: tel. 5295717