Väljasõit Lusika paastutallu koos Viljandi pärimusmuusika aida külastusega

Väljasõit laupäeval, 19.juulil kl 8.00 „ Endla“ teatri eest parklast.

1Suundume Viljandimaale, Tarvastu valda Lusika paastutallu – külla Luule Viilma õpetuse ja Kohila taimetarga Elviine Kivi pärandi edasiviijale ning Gunnar Aarma õpilasele, teadjanaisele Sirje Kurvetile, kes on ise paastu abil vabanenud kasvajast.
Perenaine teeb meile ringkäigu kesksuvises turismitalus (energeetiliselt vabastavas ja imekaunis paigas) ning pühendab meid paastu kui vaimu ülendava ja keha tervendava kogemusse saladustesse.

Sirje teeb kaks korda aastas 10-päevaseid paaste, aga ta on olnud toiduta ka 21 päeva ühtejärge. „Mitte ainult keha ei puhastunud, vaid selginesid ka kõik mõtted, kogu elu… Sa ei vihastu enam iga tühja asja pärast ja sa lased teistel olla sellistena, nagu nad on. Sa lihtsalt kulged!“ kirjeldab ta.

2Sirje ütleb, et Indias avanes temas kanal, mida ta kasutab oma praeguses töös. „Sathya Sai Baba liigutas minu vaimu, tajusin püha energiat ja ehtsat kirgastumist,“ avaldab ta. Nüüd aitabki Sirje klientidel probleemidest vabaneda meditatsiooni ja paastu abil. Lusika talus „paastuvad” ka kõrvad, sest ei kuule siin midagi negatiivset, aga ka silmad, mis näevad enda ümber vaid looduse ilu. Paastu eesmärk pole vaid kilode kaotamine, vaid muutused nii hinge- kui tavaelus: suhetes, elustiilis, toitumises vms.  Paast sobib eriti hästi maksa puhastamiseks ja liigestehaiguste, aga ka astma raviks.

Perenaine pakub meile Lusika talu taimedest valmistatud teed ja saame võimaluse uudistada ka tšakraid avavat kristallivoodit. Saame teada, kuidas enda keha puhastada ja seiskunud energiad käima lükata. Talu koduleht: http://lusikatalu.pri.ee/

3Peale Lusika tallu suundumist aga ei saa me jätta põikamata Mulgimaa pealinna, kus kohalik giid teeb meile ekskursiooni Viljandi ajaloohõngulises pärimusmuusika aidas. Saame piiluda selle põneva maja paikadesse, kuhu tavaline külastaja ei satu…

Väljasõidu hind on 28- 29 eurot , millest 22 euri bussisõidu raha palun tasuda ettemaksuna Enesetäiendajate Selts arvele a/a  10220095828012 . 5€ Lusika talu pererahva ning 1,6 € Pärimusmuusika aida külastustasu ( 1 € õpilane, tudeng, pensionär) raha kogumine bussis. Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Kaasa väike võileib ja veepudel iseenda tarbeks! Pärnusse tagasi plaanime jõuda viie-kuue paiku õhtul.