Väljasõit Kuremäele koos Põltsamaa Roosiaia külastusega

Väljasõit Pärnu teatri esisest parklast laupäeval 07. Juulil 2012 a. , kell 7.00.

Sõidame Põltsamaale, kus toimub kohaliku giidi juhendusel  Põltsamaa Roosiaia ekskursioon. mille käigus tutvustatakse erinevaid roosisorte, nende ajalugu ja seonduvaid legende ning muud huvitavat. Roosiaed asub Jõgeva maakonnas Põltsamaa linna piiril. Roosiaias kasvab üle 3000 roosiistiku ning erinevaid roosisorte on kollektsioonis kokku ligi 1000. Kohapeal asuvast müügikohast on võimalik osta kaasa erinevaid roosiistikuid, suvelilli, lõikelilli ning muud iluaiandusega seonduvat.

Järgmine külastuskoht Kuremäe ehk Pühtitsa Jumalaema Uinumise Nunnaklooster, mis on ainuke Eestis tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Tänapäeval elab kloostriss ca 140 nunna ning on isemajandav. Kõrge kivimüüriga ümbritsetud territooriumil on vaatamist väärivad Jumalaema Uinumise peakirik, ristimiskirik, omapärased heinakuhja kujulised puuriidad, väravatornid ja kõrged müürid. Kindlasti tasub käia loodenõlva all oleval pühal allikal. Kuremäe kloostri sissepääsutasu on annetuslik.

Pärnusse  tagasi saabume orienteeruvalt kell 21.00.

REISI HIND: 29 €. Registreerimine vajalik kuni 5. juulini,  tasuda ettemaksuna MTÜ „Enesetäiendajate Selts“ arvele SEB panka a/a 10220095828012 . Selgitusse „ nimi+Kuremäe“ aadressil otsijad@gmail.com või tel. 5295717 Malle.

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

REISI HINNAS:
mugavustega buss
eestikeelne giid-grupijuht
eestikeelsed väliekskursioonid
Kuremäe kloostri  eesti keelne tutvustus


KAASA VÕTTA:
soovi korral toidu- ja joogipoolist
veeanum püha vee jaoks
soovi korral sularaha

info: tel. 5295717 Malle