Suvine päev Riias

Laupäeval, 04.08 kell 8.00 stardime Pärnu teatri eest külla lõunanaabrite pealinna Riiga.

Läti kaasaegse kunsti- ja käsitöölaat ootab meid Riia vabaõhumuuseumi mändide all Jugla jõe kaldal.
Läti käsitöö on omanäoline: punutised ja sepised, merevaik ja keraamika, kootud tekstiilid, linased kangad, romantiline pits, arhailised laastkorvid, elegantsed nahktooted jpm.
​Võimalus mekkida rahvustoite ja kesvamärjukest, nii näiteks üllatavad lätlased traditsiooniliste jookide kõrval ka sireliveiniga!
Avatud on ka kõik avara vabaõhumuuseumi majad ja põnevad töötoad. Vabaõhumuuseum on üks vanimatest ja suurimatest Euroopas. Muuseumi territooriumil asuvad 118 vana hoonet kõikidest ajaloolistest Läti piirkondadest – Kurzemest, Vidzemest, Zemgalest ja Latgalest – alates 17. sajandi lõpust kuni 20. sajandi 30. aastate teise pooleni. Siin asuvad nt näitustehall, kirik, vanausuliste talud, mänguväljakud jpm.

Pääs vabaõhumuuseumi territooriumile on tasuline ( 1,5-4 eurot) ja pääsme soetab igaüks endale ise.

Pärast laadamelu viib giid meid jalutuskäigule Riia lummavasse vanalinna, mis on oma juugendlike majade, igiväärikate kirikute, kaunite sisehoovide ja romantiliste kohvikutega pärl,mida tasub ikka ja jälle imetleda ja taasvastada! Linnatuur hõlmab tuntumaid vaatamisväärsusi, nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, iidne linnamüür ja linnatornid, Toomkirik ja Peetri kirik.

Külastame  Riia kesklinnas  Dome’i väljakul näitust, kus  meid tervitavad 149 United Buddy Beari. Need kahe meetrised karud on on reisinud kogu maailmas ja on 30 linnas tervitanud juba üle 40 miljoni inimese. Kaeme oma silmaga.

Leiame ka  vaba aega, et  põigata hiigelsuurele ja rikkalikule Riia keskturule, uidata vanalinnas  omapäi, istuda mõnes armsas kohvikus või kiigata poodidesse.

Õhtustama sõidame Lido keskuse hiiglaslikku palkmajja, mille kolmel korrusel asuvad erinevad toidukohad. Uudistamisväärset leidub ka Lido aias ja  õues.

Koju plaanime jõuda 21 paiku.

Hind: 35 € (sõit, programm, giid). Kaasa ID- kaart või pass.

Registreeruda (nimi, tel) otsijad@gmail.com   ja tasuda Enesetäiendajate Selts  arvele  EE951010220095828012 , selgitus: 04.08+ osaleja nimi). Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras