JÕULUREIS RIIGA

Jõuluajal ehib Riia linn end värvika kuuega. Iga  külaline saab osa justkui jõulumuinasjutust ning Riiale omasest kodusoojast külalislahkusest. Missugune hurmav hõng on jõuluaegsetel Riia kohvikutel…

Laupäeval, 17. detsembril 2016 kutsume huvilisi  ühinema jõulueelse kultuurireisiga naabrite pealinna Riiga. Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri  parklast  hommikul kell 8.00  ja lõpetab  elamusterohke päeva 21.00 paiku samas.

Päeva esimeses pooles toimub soovijatele põnev ekskursioon  meie giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost ning tutvustab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik.

Kell 12.00 huvilisetel võimalus külastada Riia Toomkirikus toimuvat lühi orelikontsertit (maksumus 10 € kohapeal sularahas). Täpsem info siin http://www.doms.lv/events/concerts.php?mnu_id=46#17.12.2016

Riias   vaba aeg –  Baltimaade Pärliks nimetatud suurlinnas jagub tegevust kõikidele – külastada  iseseisvalt vanalinna, imetleda kaunist Art Nouveau arhitektuuri, shoppata, juua tass kohvi või põigata kesklinnas toimuvale jõululaadale..

Pealelõunat otsime ülesse ja külastame Riia käsitöö ja ökotoiduturgu, mis toimub igal laupäeval.

Seejärerel soovijatel võimalus külastada Euroopa kõrgemat teletorni ja naudida vaadet hämarduvale Riiale ( sissepääs 3.70 € , pensionärid 2 € ja lapsed 1 €)

Päeva lõpetame Lido vabaajakeskuse külastamisega. Kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga Läti restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Õues on lõbustuspark liuradade, mängude, ponisõidu ja talvel liuväljaga, imeilusatest jõulukaunistustest rääkimatagi.

Lidost alustame tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00 paiku

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest  koos einestamise võimalus alles õhtul Lidos

Väljasõidu maksumus: 32 € (  lapsed  ja pensionärid 25 €).  Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 17.dets.. + osaleja nimi) hiljemalt 15. detsembriks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.   Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

NB! Seekord hommikul  piiril peatust pole