Rūjiena jäätis, Bišofu iluaed , Valmiera ja Beveriina puuskulptuuride labürindid

Laupäeval, 01. juulil 2017 a. kell 8 sõidame Pärnu teatri eest Läti kõige põhjapoolsemasse linna – Rūjienasse. Seda armast väikelinna kutsutakse kõige lätimaisemaks, sest 95 % elanikest on lätlased, kes kõnelevad erilise kõlaga ruuvenlaste keelt.

Oma nime on Rūjiena saanud läbi linna voolavast Rūja (Ruhja) jõest.  Rūjiena köidab väikelinnale omase rahuliku elurütmi, väikeste poekeste, kauni käsitöö ja konstruktivistliku arhitektuuriga.

Eriti kuulus on linnake siin valmistatava maitsva jäätise poolest! Esmalt oodataksegi meid Rūjiena jäätisevabrikus, kus saame teada, kuidas täpselt see suvine maius ehtsast piimast ja koorest valmib. Meil on võimalus maitsta ligi 20 erinevat jäätisesorti!


Pärast väikest linnaekskursiooni  sõidame külla imelisse, mitmekordselt autasustatud, Bišofu iluaeda. Aed on kirev ja värviküllane kolmel aastaajal, kevadest sügiseni. Kevadeti õitsevad aias krookused ja tulbid. Siis saabub võõrasemade aeg ja seejärel hakkavad aeda kaunistama perenaise enda kasvatatud 1000 jäälille, peiulilled, lobeeliad, begooniad, floksid, daaliad ja astrid. Aia omanikud on Maiga ja Girts Bišofs. Aed pakub silmarõõmu igaühele, kes siia satub.


Jätkame
reisi Valmiera suunas. Valmieras on erinevad arhtektuuri-, ajaloo- ja kultuurimälestised. Valmiera ajaloo tunnistaja on Püha Simoni kirik. Liivi ordulossi varemed ja keskaja kindluse jäänused on meeldetuletus Valmiera kesklinna ajaloost 13.sajandist kuni tänapäevani. Säilinud on ainult lossi välisseinte varemed.  Valmieras  vaba aeg – juua tassike kohvi, lõunatada  või  tutvuda linnaga iseseisvalt.

Päeva lõpetame Beveriina puuskulptuuride labürintide külastusega. Skulptuuri labürint on koht nii aktiivseks puhkuseks, kui ka  üritusteks värskes õhus. Siin on näha enam kui 300 puidust valmistatud huvitavat skulptuuri.

Tagasiteed  alustame   orienteeruvalt kuue paiku ja  Pärnusse plaanime jõuda kaheksa-poole üheksa paiku.

Tee peal kuulame giid Ene  pajatusi Lätist ja  lätlastest

NB! Kaasa ID- kaart või pass ning sööki-jooki enda tarbeks! Pista igaks juhuks kotti ka vihmakeep või vihmavari.

Hind: 32 € (sõit, programm, giid). Bussis korjame 10 € sissepääsutasudeks (Rūjiena jäätisevabrik, iluaia külastus, kohalik giid Rujienas, Beveriina puuskultuurid). Lastel  (alla 15 a.) hind 20 € + 10 € sissepääsutasud. Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com  ja tasuda  ( Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 selgitus: 01. juuli + osaleja nimi).

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

info: tel. 5295717