Riia

Põnev päev iseendale – väljasõit naabrite pealinna Riiga.

Laupäeval, 17. augustil 2019. Stardime Pärnu teatri eest kell 8.00.

Riias ootab eksklusiivne  ehitis – Daugava kaldale ehitatud 12- korruseline Valguse loss, see on valguslaeva kujuline maailmatasemel hoone maailmatasemel rahvusraamatukogule, mille projektist valmimiseni on kulunud ligi veerand sajandit! Teeme Valguse lossis ekskursiooni .

Järgmisena põikame sisse  silmailu pakkuvale gladioolide näitusele. Naabrid on sättinud huvilistele vaatamiseks pea kõik värvid ja sordid Lätis kasvavatest gladioolidest. Ligi 150 sorti lilli. Tule ja lase lummata end lõhnade ning värvide kirevusest!

Peale külastusi ootab  soovijaid põnev jalutuskäik meie giidiga vanalinnas, kus viskame pilgu peale ka  Riia esimestele  juugendmajadele.

Edasi  aga sukeldume vanalinnas  tasuta toimuvate   Riia päevade ürituste melusse . Seekordse festivali nimeks on „Läti legendid“ .

Tänavakontserdid, laadad, väljamüügid, käsitöö, lõbus muusika ja tants, tsirkusekunstnike etendused, erinevad festivalid …

Meistrid üle kogu Läti tutvustavad oskusi ja  pakuvad oma loomingut – kudumeid, riideid,  looduslikke ilutooteid, suupisteid – lõhnavat röstitud rukkileiba,  juustu, suitsuliha, kodus valmistatud vorste ja peekonit, vaarika- ja mustsõstra  veine , erinevate marjade marmelaade, mee- ja vahatooted, taimeteed, traditsioonilist  Latgale keraamikat, vitspunutisi, tikandeid jne.

Riia keskturu ja Keskturu taga Daugava kaldapealsel toimub Riia restoranide vabaõhu festival, kus rahva silma all  Riia parimad kokad tutvustavad linna elanikkele ja külalistele  kohalikest toodetest valmistatud roogasid.

Lähme uudistame, maitseme, kogeme.

Tutvu ennem kindlasti ka Riia päevade kavaga http://www.rigassvetki.lv/

Tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00  paiku, alustame Riiast 18.00 st.

Väljasõidu maksumus: 35 € . Lastel (alla 16 a.) hind 25 €.

Bussis korjame 5 eurot näituse külastus- ja giidi tasu.

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 35 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 17.august + osaleja nimi) .

Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber. Bussikohad jagame tasumise järjekorras.

Kaasa : ID kaart või pass. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest aeg lõunatamiseks alles pealelõunal.

*Hilisem reisist loobuja peab arvestama, et tasutud raha ei tagastata  ja tal tuleb leida endale asendusreisija*