Riia turud ja orelikontsert

Laupäeval, 15. detsembril 2018 kutsume huvilisi  ühinema jõulueelse reisiga naabrite pealinna Riiga. Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri  parklast  hommikul kell 7.30  ja lõpetab  elamusterohke päeva 21.00 paiku samas.

Põhjala pariisitariks kutsutud romantiline Riia lööb advendiajal alati särama, ehtides end eriilmeliste jõulupuude ja kaunistustega. Tänavusel juubeliaastal on Lätimaa pealinn mähkunud eriti kaunisse pidurüüsse.

Päeva alustame  laupäeviti toimuva  Riia käsitöö-, talu- ja ökotoiduturu külastamisega,. Kaubad turul on  unikaalsed, kvaliteetsed, maitsvad, aromaatsed, eripärased . Külastajad võivad nautida kohapeal valmistatud hõõgveini ja sooja toitu .Lisaks turutegevusele on tasuta kultuuriprogramm – kontserdid,  töötoad jms.

Keskpäeval on  huvilisetel võimalus külastada Riia Toomkirikus toimuvat lühiorelikontsertit. See on eriline tunne, kui kaunite vitraažakendega võimsa katedraali võlvide all kajavad ülevad orelihelid. Riia toomkiriku ajaloolist orelit peetakse väärtuslikeimaks kogu maailmas. Kontserdipileti (10 €) saab osta kohapeal, kes ei soovi osaleda, võib jalutada vanalinnas. Täpsem info  http://www.doms.lv/events/concerts.php#15.12.2018

Soovijatele põnev ekskursioon  meie giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost ning tutvustab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik. Kindlasti tasub kiigata ka saksapärasele jõululaadale.

Seame sammud Riia keskturule otse Riia südames, paarisaja meetri kaugusel vanalinnast Daugava kaldal. Aastal 1930 avatud turg on üks Euroopa suurimaid ja enim külastatuid. Keskturu ilmekaks sümboliks on 1920. aastatel ehitatud efektsed paviljonid, aga ka vanad laod, millest on tänaseks kujundatud loomemajanduse kvartal. Aastal 1998 kanti Riia keskturu territoorium UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Päeva lõpetame Lido vabaajakeskuse külastamisega. Kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga Läti restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Õues on lõbustuspark liuradade, mängude, ponisõidu ja talvel liuväljaga, imeilusatest jõulukaunistustest rääkimatagi.

Lidost alustame tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00 paiku

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest  koos einestamise võimalus alles õhtul Lidos

Väljasõidu maksumus: 35 € (  lapsed  ja pensionärid 25 €).  Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 15.dets.. + osaleja nimi) hiljemalt 12. detsembriks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.   Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.