Riia reis

Laupäeval, 16.oktoobril 2021  kutsume huvilisi ühinema kultuurireisiga Riiga.
Riia juugend
Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri parklast hommikul kell 8.00 ja lõpetab elamusterohke päeva 21.30 paiku samas.

Riia võib põhjusega olla uhke om​a arhitektuuri, eriti kuulsusrikka juugendstiili (art nouveau ) arhitektuuripärandi üle, seetõttu kasutame võimalust seda taasavastada ja teeme jalutuskäigu Riia kuulsas juugendkvartalis, mille moodustavad Alberta, Elizabetese, Vīlandese ja Strēlnieku tänavad ​. Juugendit esindab ligi kolmandik südalinna hoonetest. Vanalinnas jalutades on võimalik rännata ajas isegi kuni 800 aastat tagasi, sest linn asutati aastal 1201. Teatavasti on Riia vanalinn UNESCO kultuuripärandi kaitse all olev mälestusmärk.
Soovijatele põnev ekskursioon   giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost ning tutvustab legende ja muistendeid, mis on Riiaga seotud. Linnatuur hõlmab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik.
Keskpäeval on  huvilisetel võimalus külastada Riia Toomkirikus toimuvat lühiorelikontsertit. See on eriline tunne, kui kaunite vitraažakendega võimsa katedraali võlvide all kajavad ülevad orelihelid. Riia toomkiriku ajaloolist orelit peetakse väärtuslikeimaks kogu maailmas. Kontserdipileti (10 €) saab osta kohapeal.  Kes ei soovi osaleda, võib jalutada vanalinnas.
Täpsem info https://doms.lv/koncerti

Vaba aeg Riia kesklinnas. Baltimaade Pärliks nimetatud suurlinnas jagub tegevust kõikidele – külastada  iseseisvalt vanalinna, imetleda kaunist Art Nouveau arhitektuuri, shoppata ostukeskustes, põigata Riia turule või nautida olemist  Riia arvukates tänavakohvikutes.

Pealelõunal  ootab soovijaid  eksklusiivne  ehitis – Daugava kaldale ehitatud 12- korruseline Valguse loss, see on valguslaeva kujuline maailmatasemel hoone maailmatasemel rahvusraamatukogule, mille projektist valmimiseni on kulunud ligi veerand sajandit! Teeme Valguse lossis  väikse ekskursiooni  koos oma giidiga. Eesti keeles.


Väljasõidu maksumus: 45 € (  lapsed 30 €) . Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 16.okt + osaleja nimi) hiljemalt 12.oktoobriks.

Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.  Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.
Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun  asendusreisija.

Kaasa : ID kaart või pass.
Seoses praeguse olukorraga  kuni kehtivad riiklikud regulatsioonid on Lätti sisenemiseks vajalik EL-i digitaalne COVID tõend või  on  kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR koroonatesti.

Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest aeg kohvitamiseks\ lõunatamiseks alles pealelõunal.