Riia loomaaed ja Riia päevad. 19. augustil

Eksklusiivne väljasõit naabrite pealinna Riiga. Laupäeval, 19. augustil. Stardime Pärnu teatri eest kell 7.30.

Alustame päeva Riia Loomaaia külastusega . Baltimaade suurimas ja vanimas Riia riiklikus loomaaias veedame 2 tundi.. Riia loomaaed sai 2008 aastal 100 aastaseks, avaral
territooriumil Mezaparkis elab pea 3000 isendit 430 liigist, seal saab tutvuda nii sebrade kui ka kaelkirjakutega.

Peale loomaaeda  ootab  soovijaid põnev jalutuskäik meie giidiga vanalinnas, kus viskame pilgu peale ka  Riia esimestele  juugendmajadele.

Sealt edasi  aga sukeldume vanalinnas toimuvate Riia päevade ürituste melusse – tänavakontserdid, laadad, väljamüügid, erinevad festivalid …

„Euroopa Gastronoomia regiooni“ liikumise eesmärk on koondada erinevaid Euroopa regioone, kus kohalik toit on osa kultuurist ja ajaloost ning ühiste jõupingutustega edendada kulinaarseid traditsioone ja toidu mitmekesisuse säilitamist.
Lätlaste juhtmõte on kokku võetud kahe sõnaga – ’’loodus taldrikul’’ ehk siis populariseerida neid tooteid ja tooraineid, mis on saadaval Läti metsades, jõgedes, aasadel jne.
Selle ideega löövad Riia päevadel kaasa ka Riia keskturg ja Keskturu taga Daugava kaldapealsel toimuv Riia restoranide vabaõhu festival, kus rahva silma all valmistatakse ja pakutakse kohalike tootjate hooajalisi roogasid. Lähme uudistame ja maitseme.

Täpsem Riia päevade kava:  http://www.rigassvetki.lv/

Tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00 -21.30 paiku, alustame Riiast 18.00 st.

Väljasõidu maksumus: 35 € . Lastel (alla 15 a.) hind 25 € + sissepääsutasud loomaaeda. Bussis korjame 5 eurot loomaaia pileti tasu.

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 35 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 19.august + osaleja nimi) hiljemalt 17 augustiks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber. Bussikohad jagame tasumise järjekorras.

Kaasa : ID kaart või pass. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest aeg lõunatamiseks alles pealelõunal..