Rabav Raplamaa

Raplamaa on nagu avastamata aare, millest sageli mööda minnakse, sest ei osata ega teata märgata. Raplamaa väärib aga avastamist.  Siin leidub põneva ajalooga uhkeid mõisahooneid, esinduslikke kirikuid, muinasaegseid linnuseid, eriilmelisi muuseume, säilinud hiiepaiku ja palju muudki üllatavat.  Raplamaa on kui lapitekk, milles leidub avastamist mitmele erinevale maitsele. Huvitavat on siin nii palju, et ühe päevaga kõikjale ei jõuagi. /https://raplagiid.weebly.com/

Kutsume huvilisi Raplamaale külla!

Toimumise kuupäev: laupäev, 14. 10. 2023. Stardime Pärnu teatri eest  hommikul  kell 8.30  ja tagasi plaanime olla 18.30-19.00  paiku.

Alustame päeva Puraviku Tuuleveski sepikoja külastamisega. Hollandi tüüpi kuuekorruseline paekivist tuulik on ehitatud aastal 1815. Aastal 2008 sai Puraviku Tuuleveski omale uued tiivad, kuid selles veskis ei toimeta möldrid – siin on endale mõnusa pesa sisse seadnud sepad.  Veskisepad räägivad sepalugusid, näitavad seppade igapäevatööd, sepatööks kasutatavaid tööriistu ning masinaid samuti on külastajatel  võimalus minna läbi veski seitsme korrusekambri veskitiibade võllini, kust avaneb avar vaade  õunaaiale. Lähme ja uudistame.

Järgmisena seame sammud TaevaniMaani ateljeesse.  Kodulehel kirjutavad nad ise nii: ”  Kõik meie tooted on valmistatud suure armastuse ja täpsusega, lähtudes mugavusest ja kantud ilust. TaevaniMaani meistrid on kui keraamikamaailma rätsepad, kes kasutavad oma igapäevatöös täpseid lõikeid ja keerukaid jooniseid, et tuua teieni kaunilt kordumatu tarbekeraamika. Meiega võite kindel olla meeldivas kogemuses ning võrratus kvaliteedis” Tutvume ja soovi korral võime tooteid kaasa osta.

Rapla kesklinnas iseseisev lõunapaus sh. külastame ka ” Rabav Raplamaa” firmapoodi, kus müügil Raplamaaa tootjate põnevad  käsitöötooted.
Peale lõunat Rapla  giidituuri pealkirjaga “Kolme pingi lood”, mille käigus keskendume kohalike kunstnike loomingule linnaruumis ja ära näeb ka Rapla linna  olulisemad vaatamisväärsused. 
Päeva lõpetame Atla mõisa külastamisega. Pererahvas näitab oma kodu ning räägib mõisa ajaloost, renoveerimisest, restaureerimisest, mõisa elust tänapäeval ning edasistest püüdlustest ja tegemistest. Käiakse ka pargis ja imetletakse suurt kiviktaimlat. Tutvustatakse Mõisakeraamika tehase tootmist.

Reisi hind: 45 € ( lapsed/ pensionärid 40 €) . 

Bussis korjame külastustasud ja kohaliku giidi tasu  – 13 eurot 

Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com   ja tasuda  ( Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 selgitus: 14.10+ osaleja nimi). Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

 Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun  asendusreisija.

Kokkuleppel saab hommikul seekord  peale  Tallinna suunal ( Are, Pärnu-Jaagupi jne)