Rääbisefestival Kasepääl, Põltsamaa roosiaed ja vanausuliste samovarimaja

Kesksuvisel pühapäeval ( 18. 07.2021) sõidame külla vanausulisete juurde. Väljasõit kell 7.00 Pärnu teatri eest ja Pärnusse tagasi plaanime jõuda seitsme paiku õhtul.

Esimese peatuse teeme imelises, lõhnavas, värvikirevas Põltsamaa roosiaias, kus kasvab ligi  3000 roosiistikut 750 eri sordist ja liigist. Eriti uhked ollakse oma suure pargiroosikollektsiooni üle – siia kuuluvad väga vanad prantsuse roosid, hiina roosid, portlandroosid, damaskuse roosid, burboonroosid, neitsiroosid, sajalehised roosid, sammalroosid, näärelehised roosid, kurdlehised roosid. On võimalik osta kaasa roosiistikuid, roosiampleid, roosipuid, roosidega sobivaid püsikuid, suvelilli ja suvelilleampleid jne.

Päeva tippsündmus on Rääbisefestival Kasepääl, kus au sees ja päeva kangelane on rääbis, tuge pakuvad teised Peipsi kalad ja kohalikud maitsed. On toidupakkujad, kalamüüjad, põnevad käsitööveinid ja -õlu, Jõgevamaa maitsed ja toidutootjad ning mõned külalised kaugemalt. Päeva jooksul toimuvad erinevad õpitoad rääbisest- maitseid nii Eesti tegijate kui ka professionaalsete kokkade käe läbi.  Lisaks kogu päeva jooksul muusikaline programm. Avatud on Peipsimaa muuseum.  Sissepääs Rääbisefestivalile 3 €, lapsed tasuta.

Lähme uudistame!

Sealkandis olles ei saa jätta külastamata väga põnevat ja erilist  Samovarimaja.

Ühte ehedasse vanausuliste majja on end sisse seadnud üle saja eriilmelise samovari ja Samovarimaja pererahvas räägib lugusid samovaride ajaloost ning tutvustab erinevaid samovaride kujusid.  Milline on kõige traditsioonilisem samovarikuju?  Kui suur on kõige väiksem töötav samovar ja kui suur kõige suurem?  Nii põnev!

Väljasõidu maksumus: 45 € ( transport, giidi teenused). Lapsed 30 €

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 45 €/ 30 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 , märksõna: 18.07 + osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber. 

Roosiaia ja samovarimaja külastustasu a`3 eurot korjame bussis ja laadatasu tasub igaüks iseseisvalt.

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Buss sõidab läbi Paikuse ja Sindi ning soovijad saavad hommikul sealt liituda.

 Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun  asendusreisija.

Võta tee peale kaasa  ka pisut söögipoolist ja veepudel, sest koos einestamise peatust  pole.