Põletikud meie kehas

Esmaspäeval, 10.märtsil kell 18
Pärnu Keskraamatukogus ( Akadeemia 3)
dr. Riina Raudsiku  loeng
“Põletikud meie kehas”Riina

Põletikud meie kehas – mis need tegelikult on ja miks need tekivad? 

Riina Raudsik: “Alati, kui räägime põletikest kehas, seostame neid pisikutega. Kui on tegemist pisikutega, tulevad kohe mängu ka antibiootikumid. Kõikide haiguste teket, millega kaasneb limaskestade turse, punetus, valu ja lihaste valulikkus, nimetame põletikeks, aga mõtleme harva, mis põletik see on ja miks see tekkis. 

-Kas kurgu, neelu, hingamisteede, nina-, põie- ning seedetrakti limaskesta valu ja turse on tekkinud viirusest või bakterist, mille saime eile kodust väljudes maja nurga juures või reageerib keha hoopis muudel põhjustel kaitsereaktsioonina?

-Mis osa  on meie kehas bakteritel, viirustel ja seentel, mis on immuunsüsteem ja millele see tegelikult kõige rohkem reageerib? 

-Mida näitab sage haigestumine ja miks on tähtsaim roll haiguste tekkes just meie alateadlikul ajul ja mõtlemisel ehk teadlikul ajul?

Selle teema tahaks lahti rääkida lähtudes keha füsioloogiast ja biokeemiast. Niisiis, juttu tuleb keha loomulikust võimest end parandada ja sellest, mida vestavad haiguse tunnused meile kehas toimuvast.”

Lektorist
Dr. Raudsik lõpetas TRÜ arstiteaduskonna 1977. a. ravi erialal kirurgina. Seejärel kvalifitseerus ta internatuuris anestesioloogiks ja 1979 siirdus tööle Tallinna Kiirabihaiglasse (praegu PERH). 1984- 86 õppis kardioloogiks ja jäi tööle Tallinna Kiirabihaigla I Infarkti osakonda. Töötas ka kardioreanimatsiooni osakonnas kardioreanimatoloogina. 1989 siirdus tööle kodukohta Jürisse, kus töötab perearstina tänaseni. Kirjutanud palju raamatuid, tuntuim neist „Eelmäng haigustele“.

 

Osalusrõõm: 10 € kohapeal või ülekandega  saaja:  Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012