Päev Lätis

Südasuvisel laupäeval ( 20.07. 2019) sõidame külla lõunanaabrite juurde. Päev Lätis on täis erilisi aroome, maitseid, emotsioone.

Väljasõit kell 8.00 Pärnu teatri eest .

Seekord avastameet Eesti piirist vähem kui saja kilomeetri kaugusel lokkavad helelillad ja lõhnavad lavendlipõllud . Maailma põhjapoolseim lavendlifarm tegutseb Lätimaal Limbaži lähistel .

Juba iidsetest aegadest on inimesed lavendlitest ( Lavandula sp.) lugupidanud. Lavendlite lõhnavatest õitest valmistati lavendliõli, mida kasutati lõhnaõlide ja salvide valmistamiseks. Lavendlid leidsid pruukimist ka ravitsemise ja mitmete rituaalsete toimingute juures.

Kuigi talu toodangu hulka kuuluvad lavendliõli, -kimbud, -padjad ja isegi lavendliküpsised ning -limonaad, tundub põhiartikkel olevat emotsioon, sest põhjamaises suves pakuvad lavendlipõllud hingematvat vaatepilti.

Lähme ja uudistame  !

Järgnevalt  põikame sisse  kivikujude näitus-müügikohta, kus  näeme omapäraseid kivikujusid ning kivi+metalli detailide ühendamisel tehtud tarbeesemeid ja aiakaunistusi.

Jätkame suunda  Cēsis poole, kus meie giid teeb linnaekskursiooni ning siis on võimalus sukelduda Läti suurima tasuta festivali melusse ( eelmistel aastatel on festival kogunud rohkem kui 60 000 külastajat).

Aasta kõige värvilisemal nädalavahetusel kutsub Cēsis nii Cēsise elanikke kui ka külalisi tähistama säravat ja rõõmsat suve.  Toimub  muljetavaldav linnapidu „Cēsis 813”. Tänavuse festivali moto on “Suve tähistamine”. Kohalikel ja linna külalistel võimalik nautida kunsti-, moe-, muusika- ja sporditegevusi. Traditsioonilise  Hansa turu osana kogunevad kaupmehed ja käsitöölised Cēsise lossi aias ja vanalinnas. Kaubeldakse kõigega. Tutvume ja lõunatame  omalkäel.

Päeva lõpetame aga mmm -šokolaadiga….  . Sokolaad on hinge jaoks mõeldud ravim! Suurepärane liitlane kõige tähtsamates hetkedes. Külastame Valmiera lähedal asuvat pereettevõtet, kes valmistab erilisi ja teistmoodi šokolaaditooteid.  Pakutakse degusteerida ja tassike teed/ kohvi.  Kaasaostmise võimalus.

Alustame kojusõitu.  Pärnusse plaanime jõuda kaheksa paiku õhtul.

Tee peal kuulame giidi pajatusi Lätist, lätlastest .

Kaasa ID- kaart või pass ning  soovi korral sularaha kohaliku toodangu kaasaostmiseks.

Võta tee peale kaasa  ka pisut söögipoolist ja veepudel.

Väljasõidu maksumus: 39 € ( transport, giidi teenused). Lapsed ja pensionärid 30 €.  Bussis korjame 8 € külastuste ja  šokolaadi/ kohvi  degusteerimise tasudeks.

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja  tasuda: (Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 , märksõna: 20.07+ osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Lisainfo: tel. 5295717