Päev Lätis täis erilisi aroome, maitseid, emotsioone

Juuli kuu esimesel laupäeval ( 07.07 2018) sõidame külla lõunanaabrite juurde. Päev Lätis on täis erilisi aroome, maitseid, emotsioone.

Väljasõit kell 8.00 Pärnu teatri eest ja Pärnusse plaanime jõuda üheksa paiku õhtul

Seekord avastame,  et Eesti piirist vähem kui saja kilomeetri kaugusel lokkavad helelillad ja lõhnavad lavendlipõllud . Maailma põhjapoolseim lavendlifarm tegutseb  kliima kiuste.

Juba iidsetest aegadest on inimesed lavendlitest ( Lavandula sp.) lugupidanud. Lavendlite lõhnavatest õitest valmistati lavendliõli, mida kasutati lõhnaõlide ja salvide valmistamiseks. Lavendlid leidsid pruukimist ka ravitsemise ja mitmete rituaalsete toimingute juures.

Kuigi talu toodangu hulka kuuluvad lavendliõli, -kimbud, -padjad ja isegi lavendliküpsised ning -limonaad, tundub põhiartikkel olevat emotsioon., sest põhjamaises suves pakuvad lavendlipõllud hingematvat vaatepilti.

Lähme ja uudistame ning degusteerime !

Järgnevalt  põikame sisse  kivikujude näitus-müügikohta, kus  näeme omapäraseid kivikujusid ning kivi+metalli detailide ühendamisel tehtud tarbeesemeid ja aiakaunistusi.

Valmieras  vaba aeg lõunatamiseks ja iseseisvalt linnaga  tutuvumiseks.

Peale lõunapausi  suundume aga Birži tööstusesse, mille tegevust saab hästi kokku võtta sõnapaariga “kasemahlast vahuveinini”. Siin räägitakse meile mida kõike on võimalik kasemahlast valmistada ning üht-teist antakse meile ka maitsmiseks.

Sellega on meie reisiprogramm selles korraks läbi saanud ning alustame kojusõitu ja Pärnusse plaanime jõuda üheksa paiku õhtul

Tee peal kuulame giidi  pajatusi Lätist, lätlastest .

 Kaasa ID- kaart või pass ning  soovi korral sularaha kohaliku toodangu kaasaostmiseks.

 Võta tee peale kaasa  ka pisut söögipoolist ja veepudel, sest peale lõunapausi einestamise peatust  pole.

Väljasõidu maksumus: 39 € ( transport, giidi teenused). Bussis korjame 10 € külastustasudeks.

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 39 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 , märksõna: 07.07+ osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.  

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Lisainfo: tel. 5295717

NB! Külastuskohtades toimub suhtlemine ja ekskursioonid vene keeles, vajadusel tõlgime eesti keelde. Kõigis külastuskohtades on võimalus toodangut kaasa osta. Arveldamine on sularahas.