Imeline idamaine ehtemaailm

Külla tuleb kirjanik ja koolitaja Katrin Aedma, kes on üle 10. aasta tihedas kontaktis India elu-oluga, on kirjutanud Indiast 3 raamatut ja elab enamasti Põhja-Indias, Goas. 
 
Katrin räägib sellest, kuidas eesti naine saab kasutada india naise teadmisi ehetest ja ehtimisest, et olla siin Eestis, kaugel põhjamaal, huvitavam ja isikupärasem ning tuua oma ellu enam ilu, värve, eksootikat ja maagiat. 
 
India naised on üle maailma tuntud oma ilu poolest. Seda mitte seetõttu, et kõik nad oleks naturaalselt ilusad… ei, pigem oskab India naine kasutada kõikvõimalikke trikke ja nippe, et olla oma mehe jaoks ahvatlevam, tuua igapäevaellu värvi ja ilu, kaitsta maagiaga ennast ja oma perekonda.
Seekord keskendume ehetele. 
Iga naine saab jõustada oma päeva andes ehetele oma elus tähenduse ja suhtudes teadlikult nii ehetesse kui nende kandmisesse.
Katrin toob näiteks India naiste suhte ehetega. Ta räägib sellest, kuidas kasutatakse Indias peaehteid ja mis on sindhuur, mida iga abielunaine igal hommikul endale juusteseitlisse tõmbab… Kuulete, milleks on naistel otsa ees täpp bindi – kosmose püha sümbol selle ilmutamata olekus. 
Saate teada sikhide traditsioonidest seoses terasest käevõru karaga ja hindude punaste ja roheliste käevõrude sõnumist. Katrin räägib, kes ja millal kannab kaelaehet nimega mangalsuutra ja mis on kulla tähendus hindude jaoks. Tutvustab jalakettide ja varbarõngaste kandmise kommet ja nende tähendust. 
Katrini käest saab teada erinevate talismanide ja sümbolite mõju India kultuuriruumis – navaratna, yantra, mandalad, kilpkonn, omm märk, svastika jt. 
Ta selgitab, kuidas tiibeti laulev pall omab sarnast tähendust Eesti rahvariiete krõlliga ja kuidas nädalapäeva ehetega hommikuti päev edukaks programmeerida. Lühiülevaate annab Katrin ka peamistest kristallidest, nende mõjust, puhastamisest ja laadimisest. 
 
Kohapeal on võimalik imetleda ja osta ehteid Indiast, Tiibetist, Nepaalist ja leida endale põnevad lemmikud idamaa.com rändkaupluse selle aasta kleitide kollektsioonist. Kleidid on unikaalsed, enamus on naturaalsest materjalist ja nn hansakleidid on toodud spetsiaalselt ainukesest vabrikust maailmas, mis neid toodab. 

Toimumisaeg:  kolmapäev, 07.08.2019  kell 18:00
Toimumiskoht: Pärnu  Keskraamatukogu, Akadeemia 3, alumine saal
Osaluspanus:  12 €  kohapeal või ettemaksuna  10 € ( Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012   , märksõna: 07.08+ nimi)

Kohtumiseni!