MIS ON UUT ALLERGOLOOGIAS?

Dr Viigi Viili loeng

Allergia kohta on internetist lugeda palju ja samas tekitab dr Google ka suurt segadust. Küsimuste ja hirmude hulk aina suureneb.

Allergia ehk ülitundlikkuse all mõistetakse organismi ebatavalist reageerimist kas mingile välisele või organismis olevale tegurile (ainele).

Allergiahaiguste puhul võivad olla kahjustatud hingamiselundid, nahk, limaskestad,veresooned, süda, liigesed, seedeelundid, neerud, närvisüsteem. Seega on allergiahaigustele omased väga mitmekesised haigustunnused.

Emad on mures, kui lapsel  ilmub täpike põsele või  lähevad põsed punaseks ja keel laiguliseks – kas see ongi nüüd allergia? Või ülitundlikkus? Mis seal vahet on? Ja mida see  tähendab?
Hirm, et allergia läheb astmaks, et allergia on päritav, geenidest, midagi muuta ei saa …
Millised on tänapäeval ravivõimalused jne?

Mis viib immuunsüsteemi „ endast välja“? On see pärilikult determineeritud, keskkonnast mõjutatud, käitumisharjumustega seotud?

Dr Viigi Viil, lastearst allergoloog vaatleb allergiateemat tavapärasest pisut erinevalt, erineva nurga alt. Jagatakse praktilisi nõuandeid ja juhendeid.

Dr Viigi Viil endast: “Sain oma erialalise väljaõppe 1994 aastal Saksamaal ja olnud sellest ajast seotud teemaga nii praktilise arstina kui ka teinud teadustööd õietolmu uuringu ja leviku osas. Kuna allergia on väga emotsionaalne haigus, siis täiendanud ennast ka mitteteaduspõhiste meetodite osas, mis tihtipeale on oluliselt abistavad haigusnähtudega toimetulekul või nende leevenemisel.”

Võimalik saada  kirjalikud materjalid  meilile.

Toimumiskoht: Neljapäeval, 24. jaanuaril kell 18.30-20.30  Pärnu Keskraamatukogus ( Pärnu, Akadeemia 3),  alumine saal

Osalemisrõõm: 10  eurot kohapeal  või ülekandega (a/a arvele 10220095828012 , Enesetäiendajate Selts, märksõna: 24. jaanuar. + osaleja nimi).

 Ettemaksuga tasujatele kuni 23 . jaanuar 2013 hind 8 €.

NB! Võimalus tema eravastuvõttudeks 24-25 jaanuar  Pärnus. Info 58453331

 

Täpsem info loengu kohta www.enesetaiendajad.ee , tel. 5295717 Malle Luhar