Lummav lavendel, hõrk šokolaad ja Valmiera linnapäevad

Juba laupäeval ( 25.07. 2020) sõidame külla lõunanaabrite juurde. Päev Lätis on täis erilisi aroome, maitseid, emotsioone.

Väljasõit kell 7.00 Pärnu teatri eest .

Seekord avastameet Eesti piirist vähem kui saja kilomeetri kaugusel lokkavad helelillad ja lõhnavad lavendlipõllud . Maailma põhjapoolseim lavendlifarm tegutseb Lätimaal Limbaži lähistel.

Juba iidsetest aegadest on inimesed lavendlitest ( Lavandula sp.) lugupidanud. Lavendlite lõhnavatest õitest valmistati lavendliõli, mida kasutati lõhnaõlide ja salvide valmistamiseks. Lavendlid leidsid pruukimist ka ravitsemise ja mitmete rituaalsete toimingute juures.

Kuigi talu toodangu hulka kuuluvad lavendliõli, -kimbud, -padjad ja isegi lavendliküpsised ning -limonaad, tundub põhiartikkel olevat emotsioon, sest põhjamaises suves pakuvad lavendlipõllud hingematvat vaatepilti.

Lähme ja uudistame !

Jätkame suunda  Valmiera poole, kus  on võimalus sukelduda Valmiera linnapäevade melusse . Alates 24. kuni 26. juulini tähistab Valmiera linn oma 737 sünnipäeva. Toimuvad  kontserdid igale maitsele, sportlikud-, loomingulised ja mitmed muud tegevused nii lastele, kui ka täiskasvanutele linnapäevade külastajatele, samuti toimub traditsiooniline käsitöö- ja kodutoodete valmistajate turg. Tutvume ja lõunatame omalkäel.

Päeva lõpetame aga mmm -šokolaadiga….   Šokolaad on hinge jaoks mõeldud ravim! Suurepärane liitlane kõige tähtsamates hetkedes! Külastame Valmiera lähedal asuvat pereettevõtet, kes valmistab erilisi ja teistmoodi šokolaaditooteid.  Pakutakse degusteerida ja tassike teed/ kohvi.  Kaasaostmise võimalus.

Alustame kojusõitu.  Pärnusse plaanime jõuda  seitsme -poole kaheksa paiku õhtul.

Tee peal kuulame giidi pajatusi Lätist, lätlastest .

Kaasa ID- kaart või pass ning  soovi korral sularaha kohaliku toodangu kaasaostmiseks.

Võta kaasa  iseenda tarbeks  ka pisut söögipoolist ja veepudel.

Väljasõidu maksumus: 39 € ( transport, giidi teenused). Lapsed  25 €.  Bussis korjame  8 € külastuste ja  šokolaadi/ kohvi  degusteerimise tasudeks.

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja  tasuda: ( Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 , märksõna: 25.07+ osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Lisainfo: tel. 5295717