Lindora laat

Lindora laat on Võru maakonnas Võru vallas Lindora külas igal aastal simunapäeval (28. oktoobril) peetav laat. Ehkki pole täpselt teada, millal esimene Lindora laat oli, pärinevad esimesed kirjalikud teated 1893. aastast. Lindora laat on olnud maarahva jaoks tähtis kauplemis- ja kohtumispaik. Kui varasemal ajal sai Lindoral kokku peamiselt lähiümbruse rahvas, siis praegusel ajal tullakse sinna ka mujalt Eestist ning uudistajaid on välismaaltki. Lindora laata teatakse kui lambalaata, sest varasemal ajal kaubeldi seal põhiliselt koduloomadega, eelkõige lammastega. Hiljem hakati müüma ka käsitöötooteid, aedvilju ning muud majapidamisest ülejäänud kraami. Lisaks kauplemisele on laat paigaks, kus kohtutakse sugulaste ning tuttavatega, vahetatakse uudiseid ning klaaritakse ka pooleliolevaid asju. Lindora laada omapäraks on siiani, et kauplemine algab varavalges ning lõunaks on suurem ost-müük juba läbi. (Vikipeedia)

Sõidame uudistama.

Väljasõit kell 7.00 Pärnu teatri eest ( bussile saab ka Raeküla-Reiu suunal ning Surjust, Kilingi – Nõmmest, Tihemetsast jne).

Sel aastal  on laat laupäevasel päeval –   28.10.2022
Reisi hind: 50 €. Pensionärid/ õpilased 45 €

Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com ja tasuda ( Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012 selgitus: 28.10. + osaleja nimi).
Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

* reisist loobuja peab arvestama, et tasutud raha ei tagastata ja tal tuleb leida endale asendusreisija*

NB! Riietus vastavalt ilmale.  Võta palun  kaasa  sööki-jooki enda tarbeks.  Ühist lõunapausi pole, aga laadal on valida toitu vastavalt soovile

Tagasi Pärnus plaanime olla õhtul 18 paiku.

 

http://www.enesetaiendajad.ee/