Liigsöömine ja teised ebasoovitavad harjumused – mis neid ajendab?

Neljapäeval, 07.juuni  18.00  Pärnu Keskraamatukogu alumises saalis  Aigi Vahinguga. Teema  „Liigsöömine ja teised ebasoovitavad harjumused – mis neid ajendab?

 Kellele ei meeldiks süüa? Ja kui ei meeldi süüa, siis natuke napsitada, vahel kurbusesse langeda, mõnikord keegi paika panna, ostelda, rahaga pahuksisse minna, tulevikuhirme tunda, muretseda, ennast sarjata või vaadata televiisorit nii kaua kuni tundub, et pea on paks ja ei saa enam millestki aru. Võib ju küsida, et mida see üks väike halb harjumus siis ikka nii väga teeb? On ju nii elatud ja saab edasigi elada. Kui see väike harjumus hakkab aga endast ühel päeval tihedalt märku andma? Näiteks on tervis kahjustunud või on suhted viga saanud või on tööasjad käest minemas või kaob eluisu ära või kaob raha asjatult tuulde? Ja kui siis nende märguannete peale on ühel hetkel tekkinud taipamine, et midagi on vaja muuta, kas oled siis kogenud oma harjumusi muutma asudes õige pea ka teatudlaadset vastupanujõudu? Loengus kõneleb Aigi Vahing oma isikliku kogemuse põhjal muutusi takistavast harjumuse jõust – mis see on, millest see koosneb ja kuidas see jõud seljatada.

Aigi Vahing on pidanud 30 aastat oma elust võitlust toitumisprobleemidega ja sattunud seeläbi ka teistesse sõltuvustesse, sh ületöötamine, lähedussuhted ja negatiivsed meeleolud. 2004 kolis Aigi USA-sse, et vabaneda sõltuvustest läbi elukoha ja elukutse vahetuse. Seal kirjutas ta ka sõltuvuste teemal autobiograafilise romaani “Valik”. USA-s osales ta 12-sammu sõltuvustest paranemise programmides, kus sai teada, et sõltuvuse saab ohjesse, kuid sellest ei ole võimalik vabaneda. Eestisse naasnuna osales Aigi 2011 oma terapeudi soovitusel Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursusel, mis algatas tema elus jäädava positiivse muutuse. Tänaseks on Aigi vabanenud kõikidest sõltuvustest ja saanud meetodi loojalt, Ingvar Villidolt, loa õpetada Teadliku Muutuse Kunst sõltuvustest vabanemiseks kursusi neile, kes soovivad  erinevatest sõltuvustest, samuti söömisega seotud sõltuvustest vabaneda.

Loe  Aigist

Osalusrõõm:  10 €  etteregistreerides ( otsijad@gmail.com) või ettemaksuna kuni 06.06 (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , selgitusse 07.06  + osaleja nimi ). Hiljem ja kohapeal 12 €