Lätimaa maitsed 2

Sõidame avastama Lätimaa looduskauni Vidzeme piirkonna maitseid.

Laupäeval, 14.oktoobril kell 8.00  stardime Pärnu teatri eest „ Lätimaa maitsed 2“ tuurile.

Esmalt külastame Rauna juustu- ja makaronitootmist, kus meid võtab vastu noor ja toimekas pererahvas. 11. sünnipäeva tähistav juustutööstus on Baltimaades ainuke, kus toodetakse rohelist juustu! Selle peamist komponenti – põld-lambaläätse – kasvatab pererahvas ise. Kui algusaastatel oli valikus vaid roheline ja kuldne juust, siis nüüd on pakkuda 23 erinevat toodet, sealhulgas ka peeneid hallitus- ja ürdijuuste, lisaks 12 liiki kodust pastat ja 5 tüüpi koduseid nuudleid. Uudistame, kuidas valmib roheline juust ja mil moel tehakse värvilisi makarone. Võimalus degusteerida ja kaasa osta!

Järgmiseks suundume Rauna küüslaugutallu, kus kuuleme pererahvalt küüslaugu tervistavatest omadustest peaaegu kõike, lisaks saame uudistada ja degusteerida uskumatult laia valikut küüslaugutooteid (maitseained, teed, marineeritud küüslauk, küüslaugumesi, küüslauk maasikaga, pestoga, küüslaugukommid jpm). Võimalus kaasa osta!

Tagasi sõidame läbi Valmiera, mille idülliline vanalinn Gauja jõe kallastel mõjub armsa ajaloohõngulise oaasina. Vanalinna keskel asuvad Liivi ordulossi varemed ja 1283. aastal ehitatud püha Simeoni kirik, millel on tänaseni säilinud keskaegne ilme.Seal on tunnike lõunapausiks..

Lõpetame oma reisi külastusega Valmiera linna külje all, vanas Valmiermuiza mõisakompleksis tegutsevas õllepruulikojas. Kahe noore lätlase eestvedamisel toodetakse seal heledat ja tumedat kõrge kvaliteediga  pastöriseerimata õlut. Külaskäigu ajal on meil võimalus teada saada, kuidas mõisa ajalugu on õllevalmistamist mõjutanud ning kuidas looduslikest koostisosadest valmib elav õlu ning kuidas seda mõisahärra kombel nautida. Väike pruulikoda kutsub meid paari tunnisele retkele koos “elusa õlle” degusteerimisega.

Bussisõidu ajal tutvustab giid Ene Liivimaa ajalugu, kirjeldab tähtsamaid põhjanaabrite kultuuritegelasi ning pajatab lugusid- muistendeid Eesti ja Läti ajaloost.

Hind: 35 € (sõit, programm, giid). Bussis korjame 12 € sissepääsutasudeks. Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com ja tasuda ( Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012 selgitus: 14.oktoober + osaleja nimi).

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Tagasi  Pärnusse plaanime jõuda  21.00 paiku.

NB! Kaasa ID- kaart või pass ning sööki-jooki enda tarbeks! Pista igaks juhuks kotti ka vihmakeep või vihmavari, kuigi sel korral on kõik külastused-degusteerimised siseruumides.