Lätimaa maitsed 2

Sõidame avastama Lätimaa looduskauni Vidzeme piirkonna maitseid

Naaberriik Läti populariseerib tooteid ja tooraineid, mis on saadaval Läti metsades, põldudel, jõgedes, aasadel jne

Laupäeval, 15. oktoobril kell 8.00 stardime Pärnu teatri eest „ Lätimaa maitsed 2“ tuurile.

Päeva alustame šokolaadiga…. Šokolaad on hinge jaoks mõeldud ravim! Suurepärane liitlane kõige tähtsamates hetkedes! Külastame Valmiera lähedal asuvat pereettevõtet, kes valmistab erilisi ja teistmoodi šokolaaditooteid. Pakutakse degusteerida .Kaasaostmise võimalus.

Iseseisev lõunapaus ja vaba aeg Valmiera kesklinnas.

Peale lõunat külastame Rauna juustu- ja makaronitootmist, mis on Baltimaades ainuke, kus toodetakse rohelist juustu! Selle peamist komponenti – põld-lambaläätse – kasvatab pererahvas ise. Kui algusaastatel oli valikus vaid roheline ja kuldne juust, siis nüüd on pakkuda 23 erinevat toodet, sealhulgas ka peeneid hallitus- ja ürdijuuste, lisaks 12 liiki kodust pastat ja 5 tüüpi koduseid nuudleid. Pasta on 100% käsitsi valmistatud toode, mis on tehtud kohalikult tootjalt ostetud tippkvaliteediga nisujahust ja värsketest kanamunadest. Uudistame, kuidas valmib roheline juust ja mil moel tehakse värvilisi makarone. Võimalus degusteerida ja kaasa osta!

Päeva lõpetame Cesise lähedal küüslaugutalus. Pererahvalt kuuleme küüslaugu omadustest peaaegu kõike ja saame uudistada laia valikut küüslaugutooteid ( teed, marineeritud küüslauk, küüslaugumesi,küüslaugu šokolaad, küüslauk maasikaga, pestoga jne ) Võimalus kaasa osta!

Pärnusse tagasi plaanime jõuda üheksa paiku õhtul.

Bussisõidu ajal tutvustab giid meile Liivimaa ajalugu ja traditsioone .

Hind: 50 € (sõit, programm, giid). Bussis korjame 10 € külastus- ja degusteerimistasudeks. Lastel ja pensionäride hind 45 € + 10 €. Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com ja tasuda ( Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012 selgitus: 15.10+ osaleja nimi).

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

* reisist loobuja peab arvestama, et tasutud raha ei tagastata ja tal tuleb leida endale asendusreisija*

NB! Kaasa ID- kaart või pass ning sööki-jooki enda tarbeks. Külastuskohtades toimub suhtlemine ja ekskursioonid vene keeles, vajadusel tõlgime eesti keelde. Kõigis külastuskohtades on võimalus toodangut kaasa osta. Arveldamine sularahas.