Laste reis Rootsi Pipimaale

Tule meiga seiklema Rootsi! Sõidame külla Pipi Pikksukale ja Vahtramäe Emilile! Kui tahad lehvitada Karlssonile, mängida politseinikega peitust, pugeda sisse aiaaugust nagu Lärmisepa tänava Lotta või kõõluda katusel nagu Madlike, siis on käes aeg Suureks Seikluseks.

Reis Rootsi Pipimaale 11-14 august 2012

1.päev 11.08 laupäev. Varahommikul väljasõit Pärnust.  Sõidame Helsingisse, sealt kohe edasi

Turusse . Turus võimalik külastada Muumimaad või Carabian Spa veeparki . Õhtul kell 20.15

Turust väljuv Läänemere suurim liinilaev  ja viib meid varahommikuks Stockholmi. Laevas

alumise teki kajutikohad , lisatasu eest võimalik kõrgemal  olevad kajutid. Lastele on eraldatud terve oma kuningriik! See on koht, kus pere pisemad ja vähe suuremadki tunnevad end mõnusalt kogu sõidu vältel –  ootavad pallimeri, põnevad mänguasjad, joonistuslauad, ronimissein, Nintendo 64 ja Play Station-mängud. Täiskasvanutele pakub meelelahutust ostlemine laeva tax-free kauplustes, õhtune lõbus show-programm ja esinejad baarides ja pubides. Võimalus lisatasu eest  ette tellida ka õhtu- ja hommikusöögid laeva rikkaliku rootsi lauaga restoranis.

2.päev 12.08 pühapäev .Varahommikul kell 6.10 (eesti aeg kell 7.10) jõuame Stockholmi ja seame suuna Vimmerby poole. Vimmerbyst on pärit paljude toredate lugude autor, lastekirjanik Astrid Lindgren.

Vimmerby`s ootab meid Astrid Lindgreni Maailm, mis on kui elav teater, pidevalt on liikvel 60 tegelast. Siin võid leida ennast kui keset muinasjuttu – tembutamas on Karlsson, sinagi võid katusele ronida, röövlitütar Ronja ja röövlipoeg Birk mängivad oma vanemate kiuste, võid ise käia röövlikindlust vallutamas, külastada Kirsiorus vendasid Lõvisüdameid, vaadata kuidas käib elu Vahtramäe Emili kodutalus. Ja loomulikult ei puudu siit ka Segasumma suvila. Mida rohkem Astrid Lindgreni raamatutest tead, seda suurem on äratundmisrõõm!

Astrid Lindgren Gårdenis saab sõita vagonettidega läbi Pootsmani ja Tjorveni lugude. Inimesesuurused liikuvad ja rääkivad vahanukud jutustavad Soolavarese lugusid saksa, inglise või rootsi keeles.

Õhtul, kui Pipimaa suleb uksed, jääme ööbima sinna samasse kämpingusse.

3.päev 13.08 esmaspäev  oleme ikka Pipimaal . Pargis saab ise ringi vaadata, kohtuda oma lemmiktegelastega, vaadata vabaõhuetendusi, mis on tehtud Astrid Lindgreni raamatute põhjal. Pipi kutsub külla oma rõõmsalt kollasesse majja, võib turnida Pipi isa laeval ning osta limonaadipudeleid kasvatava puu alt kioskist ehtsat jääkülma limpsi.

Saab osta Pipi kombel koju kaasa 18 kilo komme, parvetada nagu Bullerby lapsed, mängida “ära- puutu-maad”-mängu ja osta midagi endale reisilt mälestuseks tõenäoliselt maailma suurima Pipi- sordimendiga kauplusest. Külla saab minna Karlssonile. Saab käia kõikides Rootsi tuntuima lastekirjaniku lasteraamatute tegevuspaikades.

Pealelõunal kiire tagasisõit Stockholmi,  kust sõidame samasuguse suure laevaga Turusse

4.päev teisipäev 14.08. Hommikul kell 8.00 Turus , sõit Helisngisse ja kohe edasi Tallinna.

Pealelõunat Tallinnas , buss lõpetab Pärnus.

HIND:

Täiskasvanu ja alates 4 a. lapsed       225€ ( sh. kahe päeva sissepääsupiletid + toitlustus Pipimaal ) Laps 0-3 a.        20€

NB! Väikelapse 0-3 a. hind on ilma omaette voodi- ja kajutikohata.

HIND SISALDAB:

– sõit standardmugavustega bussis

– laevapilet Tallinn-Helsingi-Tallinn tekikohal

– laevapiletid Turu-Stockholm- Turu alumise teki kajutis

– majutus Pipimaal  lihtsas 4-kohalises kämpingumajas ( NB! Voodipesu kaasa)

– kahepäeva sissepääsupiletid Pipimaale + üks lõunasöök, õhtusöök ja hommikusöök Pipimaal rootsi   lauas

– giiditeenus

LISATASU EEST:

– tervisekindlustus

– tühjade kajuti- ja majutuskohtade väljaostmine, et 2-3 liikmeline pere saaks olla omaette

– söögid laevas + Soome  sissepääsude ja atraktsioonide piletid

NB! Kui 3-liikmeline pere soovib majutuda ühte kajutisse, tuleb neil võtta kogu kajut, kuna sellele reisile tavaliselt keegi üksi ei tule ja  4. koha täitmiseks me teisi peresid lahutada ei saa.

Tekid ja padjad on kohapeal  kämpingus olemas, kuid voodiriided tuleb kaasa võtta. On võimalik lisatasu eest voodipesu laenutada ka kohapeal, aga tuleb ette tellida.

Kämpingu territooriumil on väike pood ja kiirsöögikoht.

NB: Igal reisijal peab olema kaasas kehtiv pass või ID kaart!

NB: Bussikohad jagatakse registreerimistasu laekumise järjekorras!

ikidel huvilistel palume võtta ühendust Kaidi Karilaid:  kaidik@gmail.com, või Malle Luhar otsijad@gmail.com     tel.5295717

1.   Palume saata sõitja nimi ja perekonnanimi + isikukood + vanus

2.   Palume ettemaksu 175 ;-hiljemalt  1.juuliks. Kogu summa tuleks tasuda hiljemalt 31.juuliks.

Tasuda saab ka sularahas Kaidi või Malle kätte.

3.   Raha palume kanda kontole Rassa Rõõm OÜ a/a 221034647506 selgituseks  reisijate nimed

+ Pipimaa

 

KOHTUMISENI. Kaidi ja Malle