L. 18. nov. väljasõit Riia kultuurireis ja valgusfestival

Laupäeval, 18. novembril  kutsume huvilisi  ühinema sügisese kultuurireisiga naabrite pealinna Riiga, kus samal ajal toimub  suurejooneline valgusfestival. Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri  parklast  hommikul kell 8.00  ja lõpetab  elamusterohke päeva 21.00 paiku samas.

Päeva esimeses pooles on valik. Soovijad saavad külastada interaktiivset Riia Automuuseumi(  http://www.motormuzejs.lv/index.php/en/), kus saavad vaadata:

  • Maailma vanima patenteeritud auto Benz Patent Motorwagen jäljendit;
  • nõukogude juhtorganite uhkeid autosid ehk Kremli kollektsiooni, mille sarnast praegusel hetkel pole;
  • muljetavaldavat eri-, veo- ja militaartehnika kollektsiooni;
  • tähelepanuväärset võistlus- ja rekordautode kollektsiooni.

Neile, kes ei soovi  muuseumi külastada on vaba aeg Riia ühes suurimas kaubanduskeskuses „ Alfa“.

Päeva teises pooles külastame Riia Moemuuseumit ja tutvume uue  väljapanekuga. Riia on nüüd nende väheste maailmalinnade seas, kus asub oma moemuuseum. Alates 25. oktoobrist on neil avatud uus näitus, mis on pühendatud Christian Diori moemaja ajaloole.

Uus näitus on pühendatud Christian Diori moemaja ajaloole ja kuulsa New Look’i kollektsiooni 70. aastapäevale. Näitusel on palju Alexandre Vassiljevi moesõprade  kogusid – Christian Diori ja tema järeltulijate Yves Saint-Laurent, Marc Bohan ja Gianfranco Ferré loodud kostüümid, mis kõik olid loodud töötades Christian Diori moemaja heaks. Näitus hõlmab  1940. aastate kostüüme ja 1950ndate teiste kuulsate moemajade loodud kostüüme, sealhulgas Pierre Balmaini ja Jacques Fathi esemeid.

Pealelõunat ootab soovijaid ka põnev ekskursioon  meie giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost. Linnatuur hõlmab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik.

Riia kesklinnas vaba aeg –  Baltimaade Pärliks nimetatud suurlinnas jagub tegevust kõikidele – külastada  iseseisvalt vanalinna, imetleda kaunist Art Nouveau arhitektuuri, shoppata ostukeskustes või nautida kaunist pärastlõunat Riia arvukates tänavakohvikutes.

Valgusfestival. Hooned, väljakud, sillad ja mälestusmärgid  Riias muudetakse  valguskunsti taiesteks, mida täiendavad kujutava kunsti, muusika ja teatri elemendid. Festivali  raames eksponeeritakse Läti pealinnas üle 30 valgusinstallatsiooni. Uue ilme saavad mitmed sillad, väljakud ja hooned, sealhulgas Riia loss, rahvusooper, rahvusteater, rahvusmuuseum ja ministrite kabinet.

Festival annab võimaluse tutvuda Riia huviväärsustega just pimedal ajal, kui enamik meist pigem tubastele tegevustele keskenduma kipub,” ütles Riia turismiarendusbüroo esindaja Guna Caune.

Need, kes Riia arhitektuuri ja vaatamisväärsustega juba tuttavad, saavad  linna imetleda uuest perspektiivist, mis täidetud helide ja värvide mänguga.

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest  koos einestamist pole. Võimalus Riias kohvitada.

Väljasõidu maksumus: 35 € ( lapsed  ja pensionärid 25 €) .

Bussis korjame soovijatelt sissepääsutasudeks 8 € ( 7 € pensionärid) moemuusemi külastus koos kohaliku giidiga  ning  9 € ( pensionärid 5 €) Riia Automuuseumi grupipilet. Palun teatage  kirjalikult registreerudes, kas ja millises muuseumis soovite osaleda.

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 18.nov. + osaleja nimi) hiljemalt 15. novembriks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.   Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.