Kultuurireis Jurmalasse ja Riiga

Laupäeval, 17. novembril  kutsume huvilisi  ühinema sügisese kultuurireisiga Jurmalasse ja Riiga. Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri  parklast  hommikul kell 8.00  ja lõpetab elamusterohke päeva 21.30 paiku samas

  1. novembril tähistab Lätimaa riigi 100. sünnipäeva. Kogu riik pidutseb.

Meie alustame oma päeva imeilusas Jurmalas. Jūrmala asub 25 km kaugusel Läti pealinnast Riiast. Muinasjutulised puupitsiga ehitud villad loovad õdusa õhustiku ja romantikat lisab pikk kümnete kilomeetrite pikkune kaunis liivarand. Täna on Jurmala kaunis kuurortlinn suvekontsertite lavaga, mõnusate kohvikutega, uhkete villadega ja ajakohaste spaadega. Külastajaid tervitab linnakeses  ka lätlaste rahvuskangelane Karutapja. Jalutuskäigu ajal  peatänaval võib sisse põigata kohvikutesse ja suveniiripoekestesse.Lähme uudistame koos giidiga.

Järgmisena ootab meid Riia. Uudistame kesklinna kella, mille tabloo näitab  vabariigi sünnipäevani jäänud aega ja mängib igal täistunnil mõne meloodia Raimonds Paulsi loomingust.

Pidupäeva auks suundume degusteerima Riia palsami eri sorte . Lisatasu 2 EUR / inimene.

Soovijatele põnev ekskursioon  meie giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost ning tutvustab legende ja muistendeid, mis on Riiaga seotud. Linnatuur hõlmab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik.

Pealelõunat Riias vaba aeg –  Baltimaade Pärliks nimetatud suurlinnas jagub tegevust kõikidele – külastada  iseseisvalt vanalinna, imetleda kaunist Art Nouveau arhitektuuri, shoppata ostukeskustes, põigata Riia turule või nautida olemist  Riia arvukates tänavakohvikutes.

Lisakas pakub sel õhtul Valgusfestival Staro Rīga  rahvusvahelist valgus- ja multimeediainstallatsioonide programmi. Hooned, väljakud, sillad ja mälestusmärgid  Riias muudetakse  valguskunsti taiesteks, mida täiendavad kujutava kunsti, muusika ja teatri elemendid. Festivali  raames eksponeeritakse Läti pealinnas üle 30 valgusinstallatsiooni. Uue ilme saavad mitmed sillad, väljakud ja hooned, sealhulgas Riia loss, rahvusooper, rahvusteater, rahvusmuuseum ja ministrite kabinet.

Festival annab võimaluse tutvuda Riia huviväärsustega just pimedal ajal, kui enamik meist pigem tubastele tegevustele keskenduma kipub,” ütles Riia turismiarendusbüroo esindaja Guna Caune. Need, kes Riia arhitektuuri ja vaatamisväärsustega juba tuttavad, saavad  linna imetleda uuest perspektiivist, mis täidetud helide ja värvide mänguga.

Valgusfestivali uudistamine iseseisvalt.

Tagasisõitu alustame 18.30.

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest  koos einestamist pole. Võimalus Riias kohvitada.

 

Väljasõidu maksumus: 35 € (  lapsed  ja pensionärid 25 €) .

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 17.nov. + osaleja nimi) hiljemalt 13. novembriks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.   Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.