Kevadreis Riiga

Laupäeval, 16.aprillil 2022 kutsume huvilisi ühinema   kevadreisiga Riiga.

Kevad saabub Riiga varem kui Eestisse, märtsis-aprillis võib Riias vabalt olla isegi kümme kraadi soojem kui Tallinnas. Kõik puhkeb õide nädal-paar varem kui Põhja-Eestis.

Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri parklast  kell 8.00 .

Hommikul külastame Riia käsitöö ja ökotoiduturgu – kohalikud talunikud müüvad siin igal laupäeval lätimaiseid toite-jooke ja ökosaadusi ning loomeinimesed disainitooteid, kunsti, käsitööd jms kaupa, mida supermarketite riiulilt kindlasti ei leia.

Järgmine külastuspunkt Läti Rahvusraamatukogu.  Daugava kaldale ehitatud 12- korruseline Valguse loss, see on valguslaeva kujuline maailmatasemel hoone maailmatasemel rahvusraamatukogule, mille projektist valmimiseni on kulunud ligi veerand sajandit! Teeme väikse uudistamispeatuse .

 Kesklinnas soovijatele põnev ekskursioon giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost ning tutvustab legende ja muistendeid, mis on Riiaga seotud. Linnatuur hõlmab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik

Juugendkvartali jalutuskäik -Riia võib põhjusega olla uhke om​a arhitektuuri, eriti kuulsusrikka juugendstiili (art nouveau ) arhitektuuripärandi üle, seetõttu kasutame võimalust seda taasavastada ja teeme jalutuskäigu Riia kuulsas juugendkvartalis, mille
moodustavad Alberta, Elizabetese, Vīlandese ja Strēlnieku tänavad ​. Juugendit esindab ligi kolmandik südalinna hoonetest.

Vaba aeg Riia kesklinnas. Baltimaade Pärliks nimetatud suurlinnas jagub tegevust kõikidele – külastada iseseisvalt vanalinna, imetleda kaunist Art Nouveau arhitektuuri, külastada iseseisvalt põnevaid muuseume, shoppata ostukeskustes, põigata Riia turule või nautida olemist Riia arvukates tänavakohvikutes.

Väga kaasahaarav artikkel Riiast http://www.kuulutaja.ee/minu-riia-teejuht-gurmaanile-kassisobrale-ja-uksildasele-uitajale/

Päeva lõpus lähme uudistama hiiglasuurt IKEA-keskust, mis on kevadehteis ja kaupa tulvil. Siin näeb hulgaliselt Rootsi kodu- ja disaintooteid . IKEA keskuses asub ka restoran, soodsate hindadega bistroo ning huvitava valikuga Rootsi toidupood.

Tagasi Pärnusse plaanime jõuda 21.00 paiku.

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks.

Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest iseseisev einestamise võimalus alles pealelõunal Riia kesklinnas.

Väljasõidu maksumus: 45 € ( lapsed/õpilased 35 €, pensionärid 40 €). Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012, märksõna: 16.04 + osaleja nimi)
hiljemalt 13.04. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun asendusreisija.