Kevadreis Riiga : kunstimuuseum ja katuseterrassid, igivõrratu vanalinn ja Iihavõtte-ehteis Ikea keskus

Väljasõit laupäeval, 13. aprilli hommikul kell 8 Endla teatri eest

Hei-hei, reisihuviline, kel rännuärevus hinges: tule Riiga kevadet pühitsema!

Meid ootab eksklusiivne sihtpunkt – Läti Rahvuslik Kunstimuuseum, mille majesteetlikus fassaadis võib täheldada baroki ja klassitsismi mõjutusi. Kaunis hoone on ehitatud baltisaksa arhitekti Wilhelm Neumanni projekti järgi 1905. aastal. Siin on hoiul 52 000 kunstiteost Baltimaade ja Venemaa maalikunstnikelt ja skulptoritelt (väljapanekuid muudetakse pidevalt), aga peamine kunstiteos on siiski kaunis maja ise! Külastajaid ootab üllatus – kahelt rahvusmuuseumi katuseterrassilt avanevad võimsad vaated kevadisele Riiale.

Edasi võivad soovijad suunduda meie giidiga ühisele jalutuskäigule vanalinna, kes soovib, võib seigelda omal käel. Vanalinnas on võimalik rännata ajas 800 aastat tagasi (linn asutati 1201), samas imetleda 13.-14. sajandi esindushooneid ja kirikuid. Teatavasti on Riia vanalinn UNESCO kultuuripärandi kaitse all olev mälestusmärk.

Päeva lõpus lähme uudistama mullu Riiga ehitatud hiiglasuurt IKEA-keskust, mis on aprillikuus lihavõtte-ehteis ja kevadkaupa tulvil. Siin näeb hulgaliselt Rootsi kodu- ja disaintooteid – tule ja vali endalegi mõni omapärane küünal, kevadine lilleseade vms. IKEA keskuses asub ka restoran, soodsate hindadega bistroo ning huvitava valikuga Rootsi toidupood.

Tagasi koju plaanime jõuda 21.00-21.30 paiku.

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha, veepudel ja natuke näksimist.

Sõidu maksumus: 35 € (mugav buss ja  giidi teenused, ekskursioonid).

Bussis korjame piletiraha kunstimuuseumisse (4,80 € täisealine, 2,40 € tudeng või pensionär, 1,60 € õpilane)

Palume registreeruda (osaleja nimi ja telefoninumber) otsijad@gmail.com  ja tasuda 35 €: (Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012  , märksõna: 13. aprill + osaleja nimi)
NB! Bussikohad jagame raha laekumise järjekorras