Kaziuko muge – Vilniuse käsitöö ja toidufestival 08.03-09.03.2024

   Kutsumie huvilisi Vilniuse Püha Kasimiri käsitöö ja toidulaadale (leedu keeles “Kaziuko mugė”).  Üle nelja sajandi pikkuse ajalooga pole ei Eestil ega Lätil midagi võrreldavat kõrvale panna.  Kaziuko mugé  on väga pikkade traditsioonidega  ning Leedu kõige oodatum ning mastaapsem ja seda korraldatakse aastast 1604. Fakt, et 619 korda järjest on laata peetud väärib kummardust erinevatele korraldajatele.

Leedu kaitsepühaku Kazimierz auks peetakse traditsiooniliselt suurejoonelised pidustused. Laat + erinevad kontsertelamused.

 Eelmisel aastal oli Vilniuse vanalinna tänavatel  laada tipphetkedel müüjaid  kaheksal kilomeetril ja rahvast ühtekokku ligi 300 000. Vilniuse vanalinn on  nendel päevadel kui üks suur laadaplats.

Maitsvat ning huvitavat söögi- ja joogikraami , etnograafiliselt ehedat käsitööd- puit,  tekstiil, kudumid, ehted, keraamika ning  kaasaegset tarbekunsti – disain,  maalid. Lisaks  antikvaariat, lilled jne.  Kaziukase laat on igaaastane Baltikumi suurim käsitöölaat Leedus, kus saavad kokku  sajad ja sajad käsitöömeistrid ja folkesinejad.  Sõidame koos uudistama!

Vilniusesse on Pärnus 6 tundi sõitu , kohale jõuame pealelõunal .Teel  lõunapaus ( ei sisaldu hinnas).

  Reede pealelõuna ja laupäeva  veedame iseseisvalt käsitöölaadal, nautides erinevate riikide käsitöömeistrite töid ja tegemisi.

 Hotell – kesklinna Hilton Garden Inn Vilnius City Centre****(2-sed twin toad). Palun otsi omale kaaslane, kellega soovid reisida ja tuba jagada.

Väljasõit : Pärnu teatri eest parklast reedel  08.03.2024  hommikul kell 6.00. Riia suunas saab  hommikul kokkuleppel  bussile .

Hinnas: majutus ****   (2-sed toad) koos hommikusöögiga,

  • buss ja bussijuht

  • parkimised ja teedemaksud

  • LISATASU EEST

  • ühene majutus 45 €.

  • 2 eurot Vilniuse külastusmaks

Väljasõidu maksumus: 185 €+ 2 eurot ( linna külastusmaks alates 01.2024, korjame bussis )

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja tasuda hiljemalt  01.02.2024  (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , selgitusse 08.-09.03 + osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

Kui oled huvilne , aga saad ja  soovid tasuda hiljem , registreeru palun – hotelli on broneering, aga neil on  sel nädalavahetusel  hotelli soovijate ootejärjekord.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv  ID kaart või EV pass

Pärnusse tagasi plaanime alustada sõitu laupäeval kell 16.00 ja  Pärnus olla laupäeval- vastu pühapäeva (09.03 )südaöö paiku.

Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud,  raha ei tagastata. Otsi palun  asendusreisija. Soovitame teha iseseisev kindlustus.

info: tel. 5295717