Jõulueelne Riia

Laupäeval, 07. detsembril 2019 kutsume huvilisi  ühinema jõulueelse reisiga naabrite pealinna Riiga. Buss alustab sõitu Pärnu „ Endla“ teatri  parklast  hommikul kell 8.00  ja lõpetab  elamusterohke päeva 21.30  paiku samas.

Põhjala pariisitariks kutsutud romantiline Riia lööb advendiajal alati särama, ehtides end eriilmeliste jõulupuude ja kaunistustega. Lätimaa pealinn on mähkunud eriti kaunisse pidurüüsse.

Külastame  Ķīpsala messikeskust, mis muundub sel nädalavahetusel hiiglasuureks jõuluturuks, kus kauplejaid üle terve riigi. Kaubeldakse kõigega –kaasaarvatud läti käsitöö, sealhulgas lõhnavate vahaküünalde, villaste sokkide, mütside ja sallidega, keskkonnasõbralike puidust mänguasjade, armastusega valmistatud kaltsunukkude, merevaigutoodete ja hõbeehetega  jne. – kõigega, mida on vaja lähedastele originaalsete jõulukingituste tegemiseks.

Riia kesklinnas vaba aeg – võimalus  kohvitada, uudistada  kaubandust, kiigata vanalinnas saksapärasele jõululaadale ja /või seada sammud Riia keskturule otse linna südames. Aastal 1930 avatud turg on üks Euroopa suurimaid ja enim külastatuid.  Aastal 1998 kanti Riia keskturu territoorium UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Keskpäeval on  huvilisetel võimalus külastada Riia Toomkirikus toimuvat lühiorelikontsertit. See on eriline tunne, kui kaunite vitraažakendega võimsa katedraali võlvide all kajavad ülevad orelihelid. Riia toomkiriku ajaloolist orelit peetakse väärtuslikeimaks kogu maailmas. Kontserdipileti (10 €) saab osta kohapeal, kes ei soovi osaleda, võib jalutada vanalinnas.

Täpsem info http://www.doms.lv/events/concerts.php?mnu_id=46#7.12.2019

Hiline lõunasöök  Lido vabaajakeskuses. Kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga Läti restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Õues on lõbustuspark liuradade, mängude, ponisõidu ja talvel liuväljaga, imeilusatest jõulukaunistustest rääkimatagi.

Päeva lõpus lähme uudistama mullu Riiga ehitatud hiiglasuurt IKEA-keskust, mis  on jõuluehteis ja kaupa tulvil. Siin näeb hulgaliselt Rootsi kodu- ja disaintooteid – tule ja vali endalegi mõni omapärane küünal, jõuluseade vms. IKEA keskuses asub ka restoran, soodsate hindadega bistroo ning huvitava valikuga Rootsi toidupood.

Tagasi koju plaanime jõuda 21.30 paiku.

Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest  koos einestamise võimalus alles pealelõunal  Lidos

Väljasõidu maksumus: 35 € ( lapsed/õpilased 25 €).  Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja väljasõidu raha  tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012   , märksõna: 07.dets.. + osaleja nimi) hiljemalt 06. detsembriks. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.   Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.