Jelgava piima, leiva ja mee päev

Augusti viimasel laupäeval ( 29.08. 2020) sõidame külla lõunanaabrite juurde. Seekord Jelgava piima, leiva ja mee päevadele ning karamellikommide valmistamise töökotta.

Väljasõit kell 7.00 Pärnu teatri eest ja Pärnusse tagasi plaanime jõuda kümne paiku õhtul.

See  tore üritus toob linna keskväljakule  kokku üle 150 käsitöölise, taluniku ja ettevõtja, kes pakuvad Lätis valmistatud tooteid ja kaupu. Laadal toimuvad mitmesugused tegevused, sealhulgas roogade valmistamine, lehmade lüpsmine, söömisvõistlused, turniirid ja loometöökojad . 

 Samal päeval toimub  Lielupe jõel  Euroopa ainus piimapakipaatide regatt, millel  osalevad paadid on valmistatud enam kui 40 000 õhuga täidetud piimapakist.Nende valmistamisel on nähtud oi kui palju vaeva!  Kaeme ägedaid  ja fantaasiarikkaid sõidukeid oma silmaga.

Päevaplaanis on külastada ka  põnevat ja ainulaadset  karamelli valmistamise töökoda  Jelgavas.

 Kas olete kunagi mõelnud, kuidas tegelikult karamellikomme valmistatakse? Ja kuidas saab moos kommi sisse?   Ja milliseid põhimõtteid jälgitakse kommide valmistamisel?  Ning millised on hea kommi valmistamise saladused?  Karamelli valmistamise  töökojas  saame  kõigile neile küsimustele vastused. Meistrid valmistavad suure armastusega värvilisi karamellkomme ja veel teisigi maiustusi.  Positiivsed emotsioonid ning uued kogemused ja magus suu garanteeritud!

Degusteerimine ja kaasaostu võimalus.

Kaasa ID- kaart või pass ning  soovi korral sularaha laadaostude ja maiustuste  kaasaostmiseks.

Võta tee peale kaasa  ka pisut söögipoolist ja veepudel, sest koos einestamise peatust  pole.

Väljasõidu maksumus: 42 € ( transport, giidi teenused). Lapsed 30 €

Bussis korjame kommitöökoja külastus- ja degusteerimise tasu 3€

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 42 €/ 30 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 , märksõna: 29.08+ osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.  

Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras.

 Kui reis jääb meist olenemata põhjustel ära, tagastame kogu raha. Kui ise loobud, raha ei tagastata. Otsi palun  asendusreisija.