India tuleb külla

Teisipäeval, 11. septembril kl 18 Pärnu Keskraamatugu alumises saalis“ India tuleb külla“-  koolitaja ja kirjaniku Katrin Aedma loeng india rahvaravist

 

​”Ravimite valmistamisel soovitame alati  järgida ka sisemist häält, mis teavitab, kas antud ravim on just teie keha jaoks see kõige õigem.” 
Katrin Aedma, idamaa.com 

Teisipäeval ,11.septembril kl 18 oled Pärnu Keskraamatukogu alumises saalis (Akadeemia 3) oodatud meeleolukale õhtule “India tuleb külla!”, kus särav koolitaja, kirjanik ja ajakirjanik Katrin Aedma kõneleb teemal: “India rahvaravi”.

​Saame teada, kuidas kasutatakse Indias mitmeid Eestiski saada olevaid toiduaineid nii söögi valmistamiseks kui ka ravimiseks nii sees- kui välispidiselt. Loengul tutvute ka Katrini Indiast pärit kaasa, massaažiterapeudi Vickyga ja kuulete, kuidas on võimalik tänu india massaažile terveneda ning ühtlasi suurendada oma eluisu ja energiat. 

Loengu teemad: 

  • Milliste koduste vahenditega ravitakse Indias?
  • Kuidas keeta mustast piprast köharohtu?
  • Kuidas kasutada ravimina kikerherne jahu?
  • Mille vastu aitab kurkum? Miks peetakse kurkumi ehk india safranit imerohuks? 
  • Õliravi kasulikkusest (liigestele ja peale)

On teada, et idamaine toitumine erineb euroopalikust. Kombineeritavad maitsed on enamasti iidsetest aegadest perest perre kantud teadmiste tulemus ja arvestatakse nii kehatüübi, toiduainete keemilise sobivuse kui ka näiteks aastaaegade ja inimese vanuserühmaga. Õiget toitumist peetakse igas kultuuris tervisliku ja tasakaalustatud elu üheks olulisemaks komponendiks. Näiteks vastavalt tiibeti meditsiinile on haigustel neli tekkepõhjust: aastaaegade vaheldumine; negatiivsed jõud ja deemonid; vale toitumine ja vale eluviis ehk käitumine.

Kliendi tagasiside kuu aega pärast koolitust: “Tere, Katrin! Tahan sind tänada India rahvaravi teemalise loengu eest. Hommikune kurkum on mind palju aidanud – näiteks kadus mu peopesast suur soolatüügas ja sain abi ka ühele nn naisteprobleemile.”

NB! Naispere rõõmuks on Katrinil ja Vickyl kaasas ka rändkaupluse kaunid idamaised ehted, talismanid, kotid ja sallid, aga ka valik autorihinnaga raamatuid.

Osalustasu10 € ettemaksuna: ( Enesetäiendajate Selts  arvele  EE951010220095828012  selgitusse: 11.september + osaleja nimi), 13 € kohapeal

Huvitavat lugemist leiad: Idamaa tarkusi

LEKTORIST

Katrinil Aedmal on kahekordne majandusharidus, bakalaureuse kraad rahvusvahelistes majandussuhetes ja ärijuhtimises, ta on õppinud organisatsiooni- ja personalijuhtimist, andragoogikat ehk täiskasvanute koolitamist jpm. 2010 omandas ta rahvusvahelise noorte juhtimisorganisatsiooni JCI Treeninginstituudi kõrgeima koolitajataseme. Lektorina on Katrin Aedma jaganud oma teadmisi Mainori Ettevõtluskoolis, Tallinna Ülikoolis jm. Koolitusi on ta läbi viinud ka seitsmes välisriigis, sh Indias ja Norras.
Tema sulest on ilmunud mitmeid raamatuid, näiteks “Avalik esinemine hirmuhigita”, “Virtuaalse suhtlemise kultuur”, “Saleduse saladused hõivatud inimesele”, “14 päeva Goas” jm.

Massaažiterapeut Vickyl on valge ehk kristallaura (osade allikate andmetel oli valge auraga ka India müstik Osho) ja sünnipärased eeldused tervendamiseks, sellele lisandub teistest hoolimine, tähelepanelikkus ja kohusetunne. India massaaži seansi ajal ravib ta oma klienti ka palvete ja tervendava energiaga. Idamaise näomassaaži ja näohoolduse puhul kasutab meister looduslikke segusid ja õlisid (kurkumi, beisanit, sandlipuud jm).

Eestlanna Katrini ja indialase Vicky kohtumise lugu on kajastanud TV3 saatesarjas:  “Piirideta armastus”. 

NB!  Huvilistel on võimalus registreeruda Vicky massaažiseansile 11.septembril  küsi infot tel: 513 2444, (Katrin) või indiaMassaaz@gmail.com,  meie klubilistele kehtib soodushind, vt täpsemalt: india massaaž  Pärnus