Imelised aiad ja talud

Reedel, 20.08 2021. kl 11.00 stardime Pärnu Endla teatri eest osa saama Pärnumaa imelisest, lokkavast lilleilust ja looduse väest .
3 väga erilist ja ägedat koduaeda/talu avavad meie klubi huvilistele uksed.
Alustame päeva imelisese Muuli talu külastamisest.
Päike keset küla – nii ütlevad Reiu valla kohalikud elanikud Muuli talu kohta.  Maja polnud veel ehitama hakatud, kui perenaine  möllas aiaga: planeeris peenraid, iluaeda, istutas puid, põõsaid, ilutaimi.
Sigrid ja Vaido Absaloni Tahkurannas asuv värviküllane kodu ehk Muuli talu võib uhkusega kanda tiitlit “Eesti kauneim maakodu 2016”
Järgmisena väisame Maie värvikat iluaeda, mis on inspiratsiooni ja ideede allikaks paljudele aiasõpradele. Inglise stiilis, peamiselt püsikutega kujundatud 1200 m² aias jagub silmailu varakevadest hilissügiseni. Püsilillepeenraid raamivad erinevad okaspuud ja ilupõõsad. Suure mägimänni all on rododendronite ja sõnajalgadega turba-varjuaed. Vabakujulist veesilma raamivad lopsakad taimed, on ka kiviktaimla ja palju sibullilli.  Aia perenaine on eriharidusega aednik, kes jagab meelsasti kogemusi kõigi aiahuvilistega.
Kohapeal põnevate püsikute müügiplats
 Lõpetame külaskäigu Mäeotsa taluga tutvumisega.
Teed mööda alla sõites varjab kuuskede rivi meeltülendavat vaadet kahele sillerdavale kunstjärvekesele, noore männituka kõrval kõrgub küngas, mille tippu kroonib romantiline puitlehtla ja taamal laiutab taimeklumpidega ümbritsetud mõnus madal majamürakas.
Vaatepilt on ootamatult avar, rahumeelne ning külluslik. Kogu Mäeotsa talu keskkond mõjubki ainulaadse ja muinasjutulise meistriteosena. Samasugune visuaalne küllus on peidus Mäeotsa talu perenaise kunstnik Tiina Ojaste maalides, kus on ühendatud suursugune ilu ja täiuslik teostus. / Silja Joon ” Pärnu Postimees”/
Kohapeal tutvustab perenaine lisaks imelisele talule ka oma maale/ trükiseid ja  on võimalus kaasa ostuks. Vaata https://tiinaojaste.eu/et/
NB! Perenaine pakub võimalust soovijatel nende imeilusas ujumiskohas ujuda. Käterätik ja ujumise riided kaasa!

Säästame loodust! Ole hea võta kaasa oma kruus, taldrik ja lusikas. Joome koos taimeteed , sööme tükikese kooki ja naudime elu. Eesti riigil on ikka ju pidupäev!

Vaatame , uudistame, imetleme, tähistame!

Reisipäeva tasu: 20 € ( sisalda btransporti, head bussi ning taime teed ja kooki) . Bussis korjame külastustasudeks 10 eurot.  Registreeruda (nimi, tel): otsijad@gmail.com  ja tasuda   Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 selgitus: 20.08 + osaleja nimi.