Idamaistele õpetustele tuginev PRAKTILINE SELJASEMINAR

Kõik luustiku ja lülisamba probleemid on seotud enesekindluse ja enesearmastusega. Selgroog on justkui kese,” ütles metameedik Kaia-Kaire Hunt oma loengus. „Meie ühiskonnas on väga paljudel seljaprobleeme, sest inimese väärtuslikkus ei tulene temast endast, vaid peab olema töiselt edukas, teenima palju raha, omama uhket maja, kallist autot, moekaid rõivaid, positsioonikaid sõpru jne.“Anne Torn

Ootame Sind laupäeval, 18. oktoobril 2014 . kell 11 – 15 seljaseminarile (Pärnu Keskraamatukogu alumisse saali)– keskenduma täielikult oma seljale, kõigile väikestele ja suurtele probleemidele ja eelkõige LIHTSATELE, IGAPÄEVASTELE VÕTETELE JA TEHNIKATELE, kuidas seljahädasid ära hoida või esimeste ebamugavustunnete ilmnedes kasutusele võtta.

Seminar baseerub Hiina traditsioonilisel meditsiinil, Pilatese, Aleksanderi, shindo ja joogateraapia tehnikatel, samuti rakenduslikul kinesioloogial. Seminar sobib kõigile, sest igaüks saab siit kasutusele võtta just endale vajaliku, iga osaleja saab kaasa kirjalikud materjalid ja harjutuste kirjeldused.

SELG ON KOGU TERVISE SELGROOG.

Seminar koosneb nii teoreetilisest osast kui praktilistest harjutustest. Kõik õpitu saame oma kehal läbi proovida. Hiljem võib igaüks kasutusele võtta just endale sobivad harjutused.

Kõik me teame, et selja energia vajab vabanemiseks liikumist. Siiski pole see nö tavaline „aiatöö“, millega end aidata. Spetsiaalseid kehaasendeid ja harjutusi sel seminaril õpimegi. Et õpitust oleks maksimaalselt kasu ja see ei jääks ühekordseks ettevõtmiseks, on soovitav tulla koos kaaslasega – koos on lihtsam õpitut meelde tuletada ja läbi teha.

  Seminari kava:

Kogunemine

Lülisamba asend. Pea kui juhtija. Pea asend istumisel ja liikumisel, valest asendist tingitud kaela- ja õlavalud. Punktimassaaz pea ja kaelapingete leevendamiseks. Harjutused kaelale.

Ülaselg ja õlavööde. Harjutused õlavöötme liikuvuse suurendamiseks ja ülaselja tugevdamiseks. Ülaselja ja õlapingete “lahustamine” lihtsate asendite abil. Punktimassaaz. Venitused.

Lõuna

Alaselg ja neerupiirkond. Energiakanalite seosed alaseljavaludega. Harjutused ja abinõud, mida esimeste alaseljapingete puhul kasutusele võtta. Nimmepiirkonna asend ja liikuvus. Kinesioloogiline võimlemine. Joogateraapia ja alaselg.

Harjutused selja tugevdamiseks. Kümme seljaharjutust igaks päevaks. Konspektid koju kaasa. Lõpumeditatsioon.

Seminari viib läbi seljateraapia treener Anne Tipner- Torn.

JUHENDAJAST: Olen treenerina töötanud alates Eesti Kunstiakadeemia lõpetamisest 1995.a. Olen läbi viinud kõiki liikumistreeninguid  aeroobikast sheipinguni. Viimase kümne aasta jooksul olen teadlikult keskendunud ida filosoofiaid hõlmavatele kehatehnikatele nagu shindo, shiatsu, hatha- jooga, Hiina Traditsiooniline Meditsiin ja liitnud nad tervikuks läänelike õpetustega inimkeha funktsioneerimisest (Pilatese-, Aleksanderi tehnika). Viin läbi seljateraapia ning joogateraapia nii grupi- kui individuaaltunde. Naudin arusaama keha ja vaimu terviklikkusest, teen oma treeninguid eesmärgiga toetada inimese ÕNNELIK OLEMIST. Olen end täiendanud paljudel koolitustel nii kodu- kui välismaal.

Soovitan selga panna mugavad, liikumist võimaldavad riided. Võta kaasa kirjutusvahend juhuks, kui tahad enda jaoks kõige olulisemat kirja panna. Luba endale päev, mil Sa oled oma kehaga kahekesi – meel puhkab igapäevaprobleemidest ja keha terveneb. Võib- olla on see uueks alguseks INVESTEERIDES OMA TERVISESSE!

Seminari osalustasu on 35 EUR ning see sisaldab loenguid ja praktilisi treeninguid, samuti harjutuste konspekte. Lõunasöögi saad kas ise kaasa võtta või kasutada lähedal asuvaid kohvikuid. Palun võta kaasa fliis või joogamatt.

    Kursusele registreerimiseks ( kuni 16.oktoober)  palume saata e-mail otsijad@gmail.com ja tasuda tagastamatu  ettemaks 10.- EUR-i korraldaja MTÜ „Enesetäiendajate Selts“ arvele 10220095828012 , selgitusse: „osaleja nimi + 18.10  „

Ülejäänud osalustasu saab maksta kohapeal sularahas.

Hiljem registreerunutule ja kohapeal osalustasu 45 EURi.

Kuna kohtade arv on piiratud, tee palun ettemaks –see tagab koha seminaril.

OLED VÄGA OODATUD!!

info: tel. 5295717

https://www.enesetaiendajad.ee/