Emotsioonide väljaelamine, allasurumine ja vältimine

Meie külaliseks on on müstik, Babadži krija jooga õpetaja ja Lilleoru Keskuse juht INGVAR VILLIDO.ingvarprev-5823_11

Õhtu teemaks on ”Emotsioonide väljaelamine, allasurumine ja vältimine”.

Enamasti me ei teadvusta, mis jõud meie elu igapäevaselt juhivad. Villido sunnib hetkeks vaatama enda sisse, laskma silme eest läbi, mida iga päev teed ja selle valguses mõistma, kui palju ja mis suunas juhivad sinu elu emotsioonid.

“Tavaliselt peavad inimesed enda identiteediks erinevaid mõtteid, emotsioone, hoiakuid, nime jms. Identiteedist hoitakse kramplikult kinni – see juhib elu surmani. Aga sügavamale vaadates avastatakse, et see ei ole tegelikult Mina. Joogalik väide ütleb, et inimene kogeb õnne, kui ta on ennast leidnud ja alles siis saavutab kaljukindla stabiilsuse elus. Kui inimene saavutab iseenda kogemise, saavutab ta ka surematuse,” ütleb Villido.

Kas tead, mis asi on teadlikkus? Miks on emotsioonid on kogu inimkonna suurim sõltuvus? Millest tekivad probleemid sinu sisemaailmas? Miks on emotsioonide allasurumine kõige halvem lahendus? Kuidas emotsioone teadlikult vabastada? Kes oled sa päriselt, kui vabaneda emotsioonidest?

 

Ingvar Villido on õpetanud aastast 1992 inimesi tulema teadvele, enda sisemaailmas orienteeruma ning seal teadlikke muutusi  läbi viima. Ta on pühitsetud iidse Babadži krija jooga liini õpetajaks, vaimse nimega Ishwarananda. Täpsemalt saab lugeda Lilleoru kodulehelt.

“ Inimesi, kes on püsivalt teadvel, pole maailmas palju. Mõni meist võib selle seisundi saavutada pika mediteerimise järel hetkeks. Ingvari jaoks on teadvelolu ainus olemisseisund. See eristabki teda kõigist teistest vaimuinimestest – ravijatest, nägijatest ja õpetajatest. “Teadvelolek on vahend,” püüab ta ise selgitada.

“Kui vaatame tänapäeva inimest, siis näeme, et inimene on hädas. Ta ei ole hädas mitte majanduslikult, vaid enamik on hädas sellega, et ei leia endale kolme asja: vastust küsimusele, kes ma olen, kontrolli oma elu üle ja õnnelikkust. Nende kolme puudumine jätab inimesed kogu aeg rahulolematuks, tekitab vajaduse puuduolevat ükskõik mille – raha, asjade, suhetega – kompenseerida. Selles mõttes on kõik inimesed, kogu maailm kriisis. See ongi meie sügaval alateadvuses tukslev mootor, mis viib meid otsima vaimseid teadmisi, teed iseendani.”

Kogu selles kriisis on väga julgustav teada, et meile päris lähedal elab teejuht, kes on enda kohta öelnud: “Kasutage mind, kui ma juba siin olen.” ( Väljavõte ajakirjast „ Naised“ 10.03.2011)

http://ajakirinaised.ee/persoon/2F5A

Kohapeal võimalus soetada tooteid Lilleoru poest http://www.lilleoru.ee/et/content/pood-lilleorus

Toimumisaeg : esmaspäev 21. september 2015 kell . 18.00-20.00

Toimumiskoht: Hotell „ Strand“ , ( Pärnu, Tammsaare 35) ; konverentsisaal „ Jurmala“

Osalustasu: 15 € kohapeal või ettemaksuna  Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 märksõna: 21.september + osaleja nimi.