Eksklusiivne jõulueelne väljasõit naabrite pealinna Riiga.

Jõuluajal ehib Riia linn end värvika kuuega. Iga külaline saab osa justkui jõulumuinasjutust ning Riiale omasest kodusoojast külalislahkusest. Missugune hurmav hõng on jõuluaegsetel Riia kohvikutel…
Eksklusiivne jõulueelne väljasõit naabrite pealinna Riiga. Laupäeval, 05.detsember 2015. Stardime Pärnu teari eest kell 7.30
Alustame päeva Läti Rahvusooperi maja külastusega .lnob_zalelatvia-national-opera-latvia-travel
Läti Rahvusooper pakub ainulaadset võimalust näha unikaalset 19. sajandi arhitektuurimälestist, ooperiteatrit oma unikaalse ja värviküllase interjööriga. Kohaliku giidi juhtimisel tutvume ooperiteatri ajalooga, samuti  selle igapäevaelu ja kulisside tagusega. Üks kunstiliselt täiuslikematest ruumidest on publikusaal 1240 istekoha ning 150 seisukohaga.
Riia võib põhjusega olla uhke oma arhitektuuri, eriti kuulsusrikka juugendstiili elizabetes_iela_10barhitektuuripärandi üle, seetõttu kasutame võimalust seda avastada – teeme jalutuskäigu Riia juugendkvartalis. Et ka tulevastele põlvedele säilitada Riia vanalinna, puitmaju ja juugendstiilis arhitektuuri, on Riia ajalooline keskus kantud UNESCO kultuuripärandi kaitse all olevate mälestusmärkide nimekirja. Riias on umbes 800 juugendstiilis ehitist .

Riias ootab meid ees veel üks eksklusiivne ehitis – Daugava kaldale ehitatud 12- korruseline Valguse loss, see on valguslaeva kujuline maailmatasemel hoone maailmatasemel rahvusraamatukogule, mille projektistLäti1 valmimiseni on kulunud ligi veerand sajandit! Teeme Valguse lossis ekskursiooni koos kohaliku giidiga.
Pealelõunat ootab põnev ekskursioon meie giidiga vanalinnas. Giid räägib linna ajaloost ning tutvustab legende ja muistendeid, mis on Riiaga seotud. Linnatuur hõlmab tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Raekoja plats, Mustpeade maja, keskaegne linnamüür ja -tornid, Toomkirik ja Peetri kirik.
Peale ekskursiooni vaba aeg  jõululaadal jõuluoste teha , tutvuda Riia vanalinna kaubandusega või võtta tass kohvi mõnes Riia ilusas kohvikus.
Järgneb Lido vabaajakeskuse külastamine. Kompleksi tõmbenumber on hiiglasuur palkmaja, mille kolmel korrusel on elava muusikaga Läti restoranid ja õllesaalid ning mängunurgad. Õues on lõbustuspark liuradade, mängude, ponisõidu ja talvel liuväljaga, imeilusatest jõulukaunistustest rääkimatagi.004
Lidost alustame tagasiteed koju, kuhu plaanime jõuda 21.00 paiku.
Väljasõidu maksumus: 32 € (kolme giidi teenused, ekskursioonid, sõit).Bussis korjame 10 € sissepääsutasudeks ( 8 € Läti Rahvusooperi maja külastus ning 2 € Riia Valguse loss)

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 32 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 05.dets + osaleja nimi) hiljemalt 03.dets. Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.Bussikohad jagame tasumise järjekorras.
Kaasa : ID kaart või pass. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest põhjalikumalt einestame alles Lidos. Hommikul piiril peatust pole.

NB! Läti Rahvusooperi maja ja Valguse lossi  giidid räägivad vene keeles