Avastama Lätimaad vol. 3

Oleme sellel aastal teinud   2 avastusretke Lätimaale. Esimese maikuus Kuramaa Herstogiriigi aladele, kus nautisime Dobeles sirelite paraadi ja kolme erinevat ja omapärast iluaeda.
Teise juunikuus vana Liivimaa aladele,  kus tuvusime Ruhja kuulsate skulptuuride ja Naukšeni mõisaga, degusteerisime erinevaid õlisid ja Ruhja jäätist ning seiklesime omapärases puuskulptuuride läbürindis.

Nende  reiside kõrvale mahtus ka kaks väljasõitu  Rundale lossi – üks maikuus tulbirohkel ajal koos Jelgava taimelaadaga ning teine juulikuus roosirohkesse Rundalasse.
Nüüd on teile välja pakkuda kolmas avastusretk Lätimaale.

     Avastama Lätimaad vol  3,  pühapäeval, 14. augustil (väljasõit  7. 00 Pärnu teatri eest)

  • Ungurmuiža ainulaadsed seinamaalingud
  • parvesõit Cesise lossipargi tiigil
  • Rauna juustu- ja makaronitootmine
  • Liepa toolimeistrid ja keraamika näitus-müük

Ungurmuiža
Cesise külje alla asuvat Ungurmuiža ehk eestipäraselt Ungru mõisa on esimest korda mainitud aastal 1399. See on äärmiselt sümpaatne kompleks 18. sajandi esimesest poolest pärineva puidust peahoone ja varjulise pargiga. Mõisa suurimaks väärtuseks on  algupärased seinamaalingud aastatest 1750–1762 .Ungurmuiza

Cesis
Cesis ehk eestipäraselt Võnnu on linn, kus ajalugu kohtub tänapäevaga – linn tähistab tänavu juulikuu lõpus oma 810.sünnipäeva. Meie teeme  Cesisega tutvust seekord üllataval moel – parvesõidul lossipargi tiigil, kus kapten ja giid räägivad meile linna ajaloolistest sündmustest ja legende Cesise lossist. Cesises võimalus ka  kohvipausiks.

Rauna juustu- ja makaronitootmine
Lilla pere asutas oma juustutööstuse aastal 2006. Kui algusaastatel oli valikus vaid 2 toodet – roheline ja kuldne juust, siis nüüd on pakkuda juba 23 erinevat, nende hulgas mitmeid ürdijuuste . Lisaks 12 liiki kodust pastat ja 5 tüüpi koduseid nuudleid.
Tänavu 10-seks saav juustutööstus on ainus Baltikumis, kus toodetakse rohelist juustu. Selle peamist komponenti – põld-lambaläätse – kasvatavad nad oma aias. Vaatame oma silmaga, kuidas valmib roheline juust ja kuidas tehakse värvilisi makarone. Võimalus kõike degusteerida ja ohtramalt kaasa osta.

Toolikollektsioon ja keraamika töökoda “Lejas Bregži”.
Päeva lõpetuseks lähme külla unikaalsetele toolimeistritele, et näha 18.sajandi lõpust kuni 20. sajandi alguseni valmistatud punutud toolide kogu, iidseid käsitöö instrumente ja muid eksponaate.toolid
Kõrval asuvas keraamikatöökojas saame osaleda näitus-müügil.

Tee peal kuulame giid Ene  pajatusi Lätist, lätlastest .

 Kaasa ID- kaart või pass ning taskuraha einestamiseks. Võta tee peale kaasa pisut söögipoolist ja veepudel, sest kohvipaus on ainult Cesises..

Väljasõidu maksumus: 33 € ( giidi teenused, ekskursioonid, sõit). Lastel  (alla 15 a.) hind 20 € . Bussis korjame 11 € (sissepääsutasud, kohalikud giidid ja paadisõit)

Palume registreeruda: otsijad@gmail.com ja 33 € tasuda: (Enesetäiendajate Selts  EE951010220095828012 , märksõna: 14.august + osaleja nimi). Palun lisa igaks juhuks ka oma telefoninumber.  Bussikohad jagame tasu laekumise järjekorras. Lisainfo: tel. 5295717

Cesis