Armastuse varjatud saladused

Just ennem sõbrapäeva,  esmaspäeval, 12. veebruaril kell 18 Pärnu Keskraamatukogu alumises saalis  Tiina Tiituse loeng “Armastuse varjatud saladused”

Eelmises loengus kõneles Tiina Tiitus tagurpidi maailmast – ta n.ö keeras ringi mitmed tavatõed ja näitas, kuidas need ei lase meil elust rõõmu tunda. Näiteks: miks räägitakse mugavustsoonist kui millestki negatiivsest? “Mina tahan küll, et mu elu oleks mugav! Pigem võiks kõnelda kahjulike harjumuste tsoonist ja sealt väljumisest,” leiab ta. 
Kes on Tiina loengus osalenud, see on ehk kogenud kerget ja suisa õnnestavat õhkkonda, mida ta suudab enda ümber luua.  Seekord kõneleb Tiina oma lemmikteemal – armastus ja lähisuhted. Kuidas ikkagi elada nõnda, et elus oleks armastust ja tõeliselt häid lähisuhteid? „See on paljudele suurim ja valusaim komistuskivi, mis lööb emotsionaalse keha pihta. Just lähedase suhte kaudu kogeme pettumust, valu ja igatsust,“ selgitab ta. 
Inimesed kurdavad sageli, et nende elus pole armastust. Aga kindlasti on! „Lapsed ei lõigu armastust tükkideks, nende jaoks on armastus kõikehõlmav ja loomulik. Täiskasvanute hirmud armastuse kohta on õpitud: ei saa ju ometi olla, et armastus isa ja mehe vastu on sama tunne. Aga on!  Armastusetunne on kõige alus, kandev olemus. See on sama tunne, mida kogeme hoides süles vastsündinud beebit, silitades kassipoega, kuulates lemmikmuusikat või vaadates päikeseloojangut,“ räägib Tiina. 
Ta peab veidraks arusaamist, et armastus peab olema kuum ja põletav. „Ei, armastus on rahu- ja kojujõudmise tunne, kuum on vaid kirg,“ kinnitab ta.
Kipume unustama, et kõik suhted on vabatahtlikud kokkulepped. Mida valusamad kogemused, seda võimsamad õppetunnid – need oleme me ise enne füüsilist kehastumist valinud. Aga kas meil endil on siis üldse selles elus mänguruumi? „Ikka on, sest oleme paika pannud vaid potentsiaalid. Inimesed ei planeeri endale kannatusi, küll aga taipamisi: kuidas saada vabaks, kuidas armastada tingimusteta, kuidas täita vabatahtlikult võetud kohustusi. Kiire taipamise korral saab õppetund hõlpsasti läbitud, aga meid on ju maast-madalast õpetatud, et elu peabki olema raske,“ vastab ta.  Ega elu ei peagi kerge olema – ka see on üks tagurpidi-maailma tuntud postulaate. 
KES ON TIINA TIITUS?
Endine moekunstnik ja stiiliikoon hakkas vaimsel teel sammudes nägema eelmisi elusid, sünde ja surmasid ning kaitseingleid ja vaimseid teejuhte. Ta on näinud oma vaimu rändamas ka pärast ajanihet ning vaadanud tulevikupilte aastasadu edasi. 

„Kui inimene tuleb minu juurde nõu saama, näen tema ümber valgusolendeid. Kui jutuks tuleb teema, mis on inimese hingega kooskõlas, aktiveeruvad tema saatjad ning kogu ruum lööb särama! Siis tean, et just see teema vajab  lahendamist, sageli kajastub selles probleemis eelmiste elude või mõne surmakogemuse energia, aga seda on võimalik muuta,“ kõneleb Tiina.  Tihtipeale on tal au edastada inimesele tema teejuhtidelt sõnum.

 Osalusrõõm15 eurot . Soodushind 13 €  ettetasumisel kuni 9.veebruar  (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , selgitusse 12.02 + osaleja nimi )

Võimalus tema eravastuvõttudeks Pärnus. Registreerimine –  info  tema kodulehe kaudu.
Vaata ka Tiina kodulehte: http://www.tiinatiitus.com/

Mõne aasta eest tehtud lugu: Tiina elust

Tiina Tiitus raadios: Hallo, Kosmos