Internetifoorumitesse kiigates näib üsna jahmatav tõsiasi, kui paljud meist on sõltuvuses unerohtudest ja rahustitest, ka antidepressante on ühel või teisel eluperioodil vajanud üsna paljud. Varalahkunud dr. Luule Viilma pidas depressiooni (inimene ei hooli enam millestki) ja apaatiat (inimene ei hooli enam kellestki) kõige raskemateks haigusteks, sest kui pole elutahet, pole mitte midagi… Kuidas neid seisundeid vältida?
Reedel, 20 sept. kell 18.00-20.00 Pärnu keskraamatukogus kõneleb dr Riina Raudsik klubiliste soovil depressioonist ning antidepressantide, rahustite ja uinutite mõjust. Olgu etteruttavalt öeldud, et dr Raudsik põrmustab nii mõnegi levinud müüdi! Jutuks tuleb:
· Mis ikkagi toimub inimese organismis, kui eluisu on otsas?
· Millal saab normaalsest tujulangusest ohtlik seisund ja kuida tusameelsust ennetada-ravida?
Dr Raudsiku lähenemine on põnev, asjalik ja sügav, sest ta ei vaatle inimest üksnes füüsilise kehana ja talle pole võõrad ka vaimsed eneseabipraktikad. “Inimest juhivad emotsioonid ja iga pinge muudab meid haigustele vastuvõtlikumaks,” ütleb ta. Meie tervise alustalaks on aga keha energeetika, parim, mis inimene saab enda heaks teha, on vältida energeetilist kriisi.
Osaluspanus: 10 € . Soodushind 8 € ettemaksuna ( kuni 18.09)MTÜ „Enesetäiendajate Selts“ arvele 10220095828012 , märksõna: 20.09. + osaleja nimi)
Kohapeal võimalus osta tema raamatut “ Eelmäng haigustele”
Lektorist
Dr. Raudsik lõpetas TRÜ arstiteaduskonna 1977. a. ravi erialal kirurgina. Seejärel kvalifitseerus ta internatuuris anestesioloogiks ja 1979 siirdus tööle Tallinna Kiirabihaiglasse (praegu PERH). 1984- 86 õppis kardioloogiks ja jäi tööle Tallinna Kiirabihaigla I Infarkti osakonda. Töötas ka kardioreanimatsiooni osakonnas kardioreanimatoloogina. 1989 siirdus tööle kodukohta Jürisse, kus töötab perearstina tänaseni.